Zboża jare muszą być opryskane na chwasty na wiosnę. To, że chwasty wyrosną jest pewne, dlatego nie ma, co czekać. Na wiosnę natura budzi się bardzo powoli do życia. Z tym, że chwasty budzą się wcześniej i rosną o wiele szybciej.

To oznacza, że takie chwasty będą zbierały substancje odżywcze z gleby naszym zbożom jarym. Rosną wtedy jeszcze szybciej, a my musimy znaleźć sposób żeby to zastopować. Tylko w takiej sytuacji będziemy zadowoleni, jeśli widzimy, że zastosowany oprysk działa. Nie ma czasu na kolejne poprawki, bo to nic nam nie da. My musimy zastosować jeden herbicyd na zboża jare i musimy mieć sto procent pewności, że za dwa tygodnie chwasty wymrą, a nasze zboża będą mogły dzięki temu rosnąć o wiele, wiele szybciej. Kluczem do sukcesu jest dla nas skład herbicydu, który wybieramy. To musi być mieszanka tak dobrana żeby trafiała w problem, z którym się borykamy. Możemy mieć na polu chwasty jednolistne i dwulistne. W przypadku tych drugich chwastów trzeba będzie stawiać na skuteczniejsze środki chemiczne, bo tylko wtedy można będzie się ich pozbyć.

Jak wybierać herbicydy na chwasty?

Jeśli będziemy mogli sprawdzić skład to warto to zrobić. Najlepiej to widać na przykładzie herbicydu o nazwie Fundamentum. Mamy tutaj aż trzy składniki, których proporcje są tak dobrane żeby działało to skutecznie w walce z chwastami. Mając taki środek chemiczny wiemy, że to zadziała i że pozbędziemy się naszego problemu. Jedyny, co trzeba zrobić to przygotować środek chemiczny wedle zasad, jakie dołączył nam do opakowania producent. Czym i jak atakować chwasty w zbożach jarych? Trzeba będzie się tego wszystkiego dowiedzieć i to najszybciej jak to tylko jest możliwe.

Takie informacje można znaleźć na stronie zabiegi herbicydowe zboża jare. Dowiemy się jak podchodzić do tego tematu i co robić żeby wystrzegać się często popełnianych błędów. Rolnicy często nie wiedzą o nowoczesnych metodach walki z chwastami, dlatego trzeba będzie tę wiedzę poszerzać i to przez cały czas.