Każdy z nas w dzieciństwie kolorował różnego rodzaju kolorowanki. Były to konkury różnych postaci i rzeczy na zwykłych kartkach papieru. Było to świetne zajęcie, ponieważ rozwijało wyobraźnie i kreatywność. Do wyboru były różne wersje, kolorowanki lalki, samochody, zwierzęta, co kto lubił. Jednak, obecnie w sklepach możemy znaleźć wiele nowoczesnych kolorowanek, które na pewno spodobają się każdemu dziecku.

Obecnie można znaleźć kolorowanki wodne, jest do nich dołączony specjalny pisak, który umożliwia kolorowanie. Książeczka sprawdzi się idealnie dla młodszych, jak i starszych dzieci. Samo w sobie kolorowanie jest bardzo przyjemne i atrakcyjne dla dziecka, jest jednocześnie bardzo proste, dlatego nawet najmłodsi poradzą sobie z kolorowaniem. Jest wiele różnych rodzajów takich kolorowanek, znajdziemy kolorowanki z lalkami, księżniczkami, postaciami z bajek, zwierzętami.

Kolorowanie rozwija wyobraźnię i myślenie twórcze. Dziewczynki mogą kolorować kolorowanki z motywem lalek i samodzielnie wybierać im stroje i makijaże, samodzielnie wybierają również kolory strojów, skóry czy włosów. Kolorowanki lalki to świetny pomysł dla dziewczynki, która lubi modę i przebieranki. Kolorowanki z lalkami są bardzo chętnie wybierane przez dzieci, ponieważ lubią kolorować ludzi. Dla chłopców też jest bogata oferta, kolorując np. samochody również mogą sami wybierać kolory i to, jak dany samochód będzie wyglądał. Dzięki temu rozwija się również umiejętność decyzyjności u dzieci, ponieważ sami wybierają sobie kolory, których chcą użyć do własnego obrazka.

Kolorowanie wpływa również na rozwój ręki, ćwiczy prawidłowe trzymanie kredek, które jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Kolorowanki ćwiczą również dokładność i poczucie estetyki, ponieważ dzieci uczą się tego, aby nie wyjeżdżać kredką poza linię.

Można znaleźć również kolorowanki, które pokocha każde dziecko, ponieważ są one z motywem uwielbianej przez wszystkich Maszy i Niedźwiedzia. Kolorowanki zawierają stronę do kolorowania i stronę, z której dzieci mogą odwzorować swój obrazek. Jest to świetna opcja, ponieważ urocza i uwielbiana Masza zachęci każde dziecko do kolorowania. Takie kolorowanki rozwijają w dziecku umiejętność odwzorowywania, co jest bardzo ważną umiejętnością, szczególnie przed podjęciem nauki szkolnej.

Kolorowanki bardzo ciekawie ewoluowały, kiedyś były to zwykłe i proste motywy, a obecnie mamy już nowoczesne kolorowanki wodne i kolorowanki z motywami z ulubionych bajek wszystkich dzieci. Nowoczesne kolorowanki można również kolorować na specjalnych zeszytach, które mogą bardzo dobrze sprawdzić się np. w podróży