W rzeczywistości Jacuzzi to nie nazwa typu wanny jak myśli wiele osób, właściwie jest to marka firmy, która produkuje zarówno wanny wewnętrzne łazienkowe, jak i wanny z hydromasażem także zewnętrzne.

Nazwa marki została uogólniona i dziś jest często używana w odniesieniu do wanien z hydromasażem. Wanny z hydromasażem które znajdziemy na zewnątrz są często wystarczająco duże, aby mogły z nich korzystać jednocześnie 2–8 lub więcej osób.

Wanny z hydromasażem prawie zawsze wyposażone są w śluzy do masaży natryskowych, można kierować je na różne części ciała. Jedną z najlepszych cech wanien tego rodzaju jest ich zdolność do utrzymywania ustalonej temperatury. Można ustawić temperaturę a wanna z hydromasażem będzie gorąca i gotowa do użycia w dowolnym momencie. Nie trzeba czekać na rozgrzanie się wanny z hydromasażem. W pewnością w letnie dni będzie to świetny pomysł na reklamę, dzięki temu iż wanny mogą pomieścić więcej osób można w ten sposób spędzić czas z przyjaciółmi czy też z rodziną.

Z pewnością osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia, czy też przechodzące rehabilitację docenia tego rodzaju rozwiązania.

Obecnie także w naszym kraju na popularności zyskują minibaseny jacuzzi. Warto zwrócić w jaki rodzaj dusz są one wyposażone. Planując projekt instalacji wanny z jacuzzi, pamiętaj o zapewnieniu wystarczającego prześwitu. Nie tylko w celu uzyskania dostępu podczas wykonywania końcowych połączeń podczas instalacji. Ale także w celu uzyskania dostępu do panelu serwisowego na wypadek, gdyby silnik lub pompa wymagały naprawy w późniejszym terminie. Niektóre panele dostępu wymagają na przykład prześwitu 30-40 centymetrów. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń wokół pompy do naprawy jacuzzi, a także wystarczającą przestrzeń dla właściwego dopływu powietrza dla pompy i silnika podczas pracy. Inną ważną kwestią do rozważenia przed zainstalowaniem wanny z jacuzzi jest to, czy podłoże jest odpowiednio przygotowane istotny będzie także stelaż, który musi być wystarczająco mocny aby utrzymać całą konstrukcję.