Kategoria: Handel

Sieciowe księgarnie i internetowe promocje zachęcają do zapełniania domowej biblioteczki. Książka to jednak nie tylko zapach i nowoczesna okładka. Znacie to powiedzenie, że książki mają duszę? Najbardziej odczuwalna jest dusza starych książek posiadających nie tylko tę opowiadaną, ale też swoją własną historię.

Poznaj 3 główne zalety książkowych zakupów w antykwariacie

Dusza schowana za okładką

Książka z antykwariatu to nie tylko wspomnienie nudnej szkolnej lektury czy symbol hipsterstwa. To historia sama w sobie. Już sama myśl o tym przez ile rąk przeszła, na czyich półkach stała, dla kogo była prezentem danym z miłości, a dla kogo ulubioną lekturą dającą nadzieję i budującą na duchu, bardzo dodaje jej wartości.
Wyobraźcie sobie, że znajdujecie w książce dedykację dla ukochanej, cytat dla członka rodziny lub świstek papieru z notatką sprzed 60 lat! Czy to nie pobudzi Waszej wyobraźni?

Drugie życie

Pożółkłe strony, ślady po kawie i zagięcia na okładkach. To Twoje dłonie po raz setny przewertują te strony. O czym myśleli poprzednicy czytając kolejne rozdziały? Czy dwadzieścia lat temu mieli inne wrażenia niż Ty teraz? Nowa i pachnąca książka ma swoje plusy, ale przeważnie żyje tylko raz. Książka z antykwariatu natomiast ma wiele żyć. Inne emocje i historia dotykają ją kiedy towarzyszy w trudnych lub radosnych chwilach kolejnym użytkownikom. Nigdy nie wiesz ile żyć udało się jej już odmienić, może Ty będziesz kolejny.

Perełki z drugiej ręki

W księgarni możesz kupić 10 egzemplarzy tej samej książki, w antykwariacie książka jest jedna, każda inna. Możesz kupić całkiem nowe pozycje, ale i trafić na takie egzemplarze, które mają kilkadziesiąt lat historii, w tym zapomniane perełki polskiej i zagranicznej literatury. Poczujesz klimat dawnych czasów. Możesz trafić na pozycje z Twojej młodości, jak i te z młodości Twoich rodziców czy dziadków! Znajdziesz tu książki o bardzo niskim nakładzie, często niedostępne już na rynku. Kto wie, może nawet trafisz na białego kruka! To także idealne miejsce na znalezienie wyjątkowego prezentu dla książkowego mola.

Zakupy w antykwariacie często są także dużo tańsze od tych w topowej księgarni. Możesz całkiem niskim kosztem wzbogacić swoją domową biblioteczkę, a wyjątkowe egzemplarze o swojej własnej historii dodadzą jej sentymentu i niepowtarzalności.

Czytaj Więcej

Nierzadko patrząc na stan domowej biblioteczki można dojść do wniosku, że posiada się za dużo książek. Z czasem na półkach brakuje miejsc, a posiadane egzemplarze najprawdopodobniej nigdy nie zostaną już przeczytane (czy to któryś raz, czy też pierwszy).

Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na wyrzucenie posiadanych książek. Jest to duży błąd, zwłaszcza że niechcianych pozycji można pozbyć się w inny sposób. Stare książki można oddać do skupu internetowego. Internetowy skup książek to sklep online zajmujący się kupowaniem, oraz późniejszym sprzedawaniem używanych książek. Sklepy takie cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza jeżeli ktoś poszukuje książek w okazyjnej cenie. Z perspektywy sprzedającego książki też jest to bardzo ciekawa opcja – można pozbyć się starych rzeczy nie niszcząc ich i dodatkowo na tym zarabiając. Można też mieć satysfakcję, że książki przydadzą się też komuś innemu.

Zalety internetowych skupów książek

Internetowe skupy książek pozwalają na szybkie pozbycie się książek. Sprzedając książki do skupu możemy liczyć na zapłatę. Oczywiście uzależniona jest ona od tego jakie książki sprzedajemy, ale jeżeli ktoś wychodzi z perspektywy tego, że po prostu chce się pozbyć książek, powinien być w każdej sytuacji zadowolony. Internetowe skupy zazwyczaj proponują bardzo uczciwe i bezpieczne warunki, dzięki czemu każdy etap transakcji jest jasny i prosty. Dodatkowym plusem jest to, że na osobie oddającej książki do skupu nie ciąży ryzyko tego, czy książki te w ogóle się później sprzedadzą.

Wady internetowych skupów książek

Do zasadniczych wad należy jednak to, że nie zawsze każdy skup będzie zainteresowany konkretną pozycją. Trzeba pamiętać, że skupy książek działają w celu zysku. Jeżeli większość posiadanych przez daną osobę książek nie będzie dobrze rokowała pod względem późniejszej sprzedaży, skup może nie być nią zainteresowany. Duża ilość podobnych pozycji na rynku z pewnością działa na niekorzyść sprzedającego. Skupy mogą mieć też indywidualne preferencje co do jakości skupowanych książek. Dlatego też różne defekty mogą sprawiać, że ciężej będzie sprzedać daną pozycję. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wysłanie książek do skupu paczką, musi też samodzielnie zadbać o to, by dobrze ją zabezpieczyć, by nic się im nie stało podczas przesyłki.

Kliknij aby poznać więcej zalet i wad sprzedaży książek w internetowych skupach książek online.

Zdrowa i zbilansowana dieta obejmuje różnorodne owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste i skrobie, dobre tłuszcze i chude białka. Zdrowe odżywianie oznacza także unikanie żywności z dużą ilością dodanej soli i cukru.

Warzywa i owoce mają mniej kalorii niż większość przetworzonej żywności. Osoba, która chce schudnąć, powinna zmniejszyć spożycie kalorii do poziomu wymaganego każdego dnia. Określenie indywidualnych potrzeb kalorycznych jest łatwe przy użyciu wytycznych dietetycznych oraz wzięcie pod uwagę aktywności fizycznej i rodzaju wykonywanej pracy. Utrzymanie zdrowej diety wolnej od przetworzonej żywności może pomóc w utrzymaniu dziennego limitu bez konieczności liczenia kalorii.

Błonnik jest jednym z elementów zdrowej diety, która jest szczególnie ważna dla kontrolowania masy ciała.

Pokarmy pochodzenia roślinnego zawierają dużo błonnika pokarmowego, który pomaga regulować głód, sprawiając, że ludzie czują się pełni i najedzeni na dłużej. Niezdrowa dieta może prowadzić do otyłości, co może zwiększać ryzyko zachorowania na niektóre choroby. Diety bogate w owoce i warzywa mogą pomóc w ochronie przed rakiem górnego odcinka przewodu pokarmowego. Naukowcy odkryli również, że dieta bogata w warzywa, owoce i błonnik obniża ryzyko raka jelita grubego i że dieta bogata w błonnik zmniejsza ryzyko raka wątroby. Wiele składników znajdujących się w owocach, warzywach, orzechach i roślinach strączkowych działa jako przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami, które mogą powodować raka. Niektóre z tych przeciwutleniaczy obejmują beta-karoten, likopen oraz witaminy A, C i E. Dlatego zamiast kolejnego dania typu fast food wybierz zdrowy lunch do pracy. Osoby z cukrzycą muszą koniecznie ograniczyć spożycie żywności z dodatkiem cukru i soli. Najlepiej jest również unikać smażonych potraw o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych i trans. Przypadkom przedwczesnych chorób serca i udaru można zapobiec poprzez zmianę stylu życia, na przykład zwiększenie aktywności fizycznej i zdrowe odżywianie. Jeśli dana osoba wyeliminuje tłuszcze trans z diety, obniży to poziom cholesterolu we krwi.

Na co warto zwrócić uagę

Czasem komuś coś tak bardzo się podoba, że musi to mieć niezależnie od ceny. Jednakże społeczeństwo w dużej mierze ma skłonności do tego, aby jednak chwytać promocje, aby kupować coś po okazyjnej cenie. Tym samym akcje wyprzedażowe mają jak najbardziej bardzo duże wzięcie.

Audiobooki czy książki?

Chociaż wielu z nas woli słuchać audiobooków, wielu sięga po e-booki, to jednak tradycyjna książka wciąż cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W ofercie naszej księgarni internetowej klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mowa jest oczywiście o książkach czytanych dla satysfakcji, dla relaksu, dla odpoczynku.

Jak działamy?

Wysyłamy książki w każdy zakątek naszego kraju, ale jeśli ktoś ma ochotę odebrać zamówiony towar osobiście, to oczywiście jest taka możliwość.

Oferta naszej księgarni internetowej jest jedną z ciekawszych i bardziej kompleksowych, jakie mamy na rynku.