Viscomat to pompa do przenoszenia oleju, dostępna w wersjach jednofazowych i trójfazowych. Dostępne wersje nadają się do wszystkich zastosowań wymagających pompy olejowej o wysokiej wydajności ssania w celu przesyłania płynów o średniej lepkości.

Wysoka lepkość oleju smarowego, w przeciwieństwie do innych rodzajów płynów, musi być przenoszona z większą wytrzymałością. Z tego powodu układ przenoszenia oleju Viscomat posiada samozasysającą pompą zębatą, zdolną do utrzymania i zagwarantowania stałego natężenia przepływu i spójności w przepływie dozowanym przy wysokiej lepkości. Ciągła praca gwarantuje wysoką wydajność ssania przy wysokim ciśnieniu. Pompa zębata o profilu wewnętrznym została zaprojektowana i profesjonalnie przetestowana. Elektryczna pompa przenosząca olej Viscomat działa najlepiej podczas przenoszenia oleju pod średnim ciśnieniem, a także zapewnia dobre prędkości przepływu w systemach wysokociśnieniowych. Pompa Piusi jest niezawodna i wszechstronna, nadaje się do wielu różnych zastosowań związanych z przenoszeniem oleju, w tym tych, w których jest potrzebna do zasilania stałych systemów dystrybucji oleju. Pompy przenoszące olej Viscomat zapewniają płynne podawanie dzięki braku pulsacji i mają wysoką wydajność ssania.

Elektryczna pompa olejowa została zaprojektowana do przesyłania dużych ilości oleju pod średnim ciśnieniem między zbiornikami.

Płynny przepływ charakteryzujący się brakiem pulsacji, praca z zamkniętym dostarczaniem dzięki wbudowanemu regulowanemu bypassowi, wysokiej wydajności ssania i zwartej konstrukcji. Ważne są także czujniki przepływu, który przesyła sygnał poziomu paliwa do wskaźnika deski rozdzielczej. Podczas prowadzenia pojazdu jednostka wysyłająca jest w ciągłym ruchu. Ta aktywność oznacza, że ociera się o rezystor zmienny. Im dłuższy czas działania, tym większe prawdopodobieństwo że ruch prawdopodobnie spowoduje tarcie lub zwarcie w obwodzie. Z pewnością pompa viscomat sprawdzi się w wielu silnikach, bardzo dobrze sprawdza się w dużych maszynach jak również samochodach.