W wielu miastach powstają różnego rodzaju pawilony. Z pewnością ich zaletą, jest nieduża wielkość. Dzięki temu można postawić je w centrach miast, czy nawet na chodnikach.

Dzięki temu samo wynajęcia miejsca będzie o wiele tańsze. Dlatego też prowadząc usługi gastronomiczne, można wynająć, lub zakupić tego rodzaju pawilon, aby nie płacić za budowę nowego sklepu. Z pewnością obiekty modułowe, mogą być zbudowane według różnych pomysłów, mogą posiadać różne kolory, zatem każdy wybierze takie które mu się najbardziej spodobają. Wiele małych firm potrzebuje małej powierzchni do pracy. Niecodzienne pawilony handlowe i usługowe z pewnością będą przyciągały potencjalnych klientów, w związku z tym, należy zadbać, o estetyczny wygląd naszych pawilonów. Mogą one przykładowo przyjmować kształty, półkuliste, które będą interesowały, potencjalnych klientów. Na ulicach widzimy wiele różnych nieciekawych pawilonów.

Przykładem mogą być kioski z prasą, które w wielu miastach straszą swoim wyglądem, natomiast ładny, estetyczny salonik prasowy, będzie z pewnością przyciągał klienta. Dlatego coraz, większa liczba firm stawia, na nowoczesne kształty.

Również ważna będzie ciekawa, żywa kolorystyka, dzięki której pawilony, będą wyróżniały, się spośród innych tego typu budowli. Z całą pewnością, dobrym pomysłem będą pawilony modułowe, które w miarę potrzeb możemy rozbudować, o kolejny moduł i w ten sposób powiększyć. Przykładowo punkt gastronomiczny, który potrzebuje większych pomieszczeń, w związku z wprowadzeniem nowych usług, może rozbudować się poprzez dostawienie nowego modułu. Dzięki temu, kiedy nasza firma się rozrasta będziemy mogli bez problemu uzyskać nową przestrzeń handlową czy też magazynową.

Dobrym pomysłem może być także wykorzystanie tego rodzaju obiektów jako garaży, z pewnością można w ten sposób uzyskać dodatkową przestrzeń, przykładowo dla samochodu dostawczego w naszej firmie. Z pewnością pawilon z płyty warstwowej to bardzo uniwersalny produkt, który posiada bardzo szerokie zastosowanie.