Rośliny z rodziny bromeliad (bromeliad, gusmania, echmea, ananas) należy bardzo ostrożnie podlewać w okresie wzrostu. System korzeniowy tych roślin jest bardzo słabo rozwinięty, dlatego nie zaleca się podlewania glinianej mieszanki w doniczce.

Woda dla Nomów powinna być bardzo miękka, jak dla storczyków. Dlatego, aby zmiękczyć wodę do podlewania tych egzotycznych roślin, zaleca się gotować trzy razy. W żadnym wypadku nie podlewaj tych roślin wodą z kranu.

 

Aby nie uszkodzić małego systemu korzeniowego roślin z rodziny Bromeliad, musisz je podlać w lejku utworzonym w rozecie liści. Natura obdarzyła te rośliny własnym zbiornikiem na wodę, aby mogły w pełni rosnąć nawet w okresach suszy. Nie tylko opady atmosferyczne opadają na te lejki na wolności, ale także poranna rosa, co uzupełnia niezbędne rezerwy wilgoci.

Dlatego Bromelia podlewanie powinno mieć małą objętość wody i tylko w lejku liści. Następne podlewanie można wykonać, gdy woda z lejka wyparuje. Ale ponieważ lejek jest mały, musisz często podlewać.

Oprócz podlewania rośliny z rodziny Bromeliad wymagają stałego opryskiwania. Powietrze wokół tych roślin musi być bardzo wilgotne. Przy braku wody w lejku liście pobierają niezbędną wilgoć z otaczającego powietrza. Dlatego zadbaj o nawilżanie powietrza w pomieszczeniu.

Skorzystaj z wysyłka kwiatów za granicę, Twój kwiat otrzyma niezbędną ilość wody przed wysłaniem.