W drogeriach możemy znaleźć różnego rodzaju szampony i kosmetyki do włosów, klasyczny szampon zwykle nakłada się na mokre włosy, a następnie dokładnie spłukuje wodą.

Dla lepszych efektów czasami zaleca się powtórzenie dwa razy rzędu. Nie każdy wie że szampony nie muszą być w płynie. Szampony stałe wyglądają jak mydło, wystarczy kilkakrotnie natrzeć nimi mokre włosy, wmasować powstałą pianą i spłukać. Dzięki kompaktowemu kształtowi są bardzo wygodne, szampony tego rodzaju mają zwykle naturalny skład i zawierają ekstrakty ziołowe i oleje roślinne bez dodatków syntetycznych. Ich zaletą jest delikatność dla skóry głowy, ale nie zawsze nadają się do włosów farbowanych. Świetnie sprawdzają się w podróży, można także spotkać szampon sypki, który ma konsystencję pudru, ale dostępny jest również w sprayu. Nakłada się bezpośrednio na cebulki, po czym należy umyć włosy, pozwolić szamponowi zadziałać, a następnie dokładnie rozczesać. Suchy szampon ma za zadanie szybko usunąć z włosów zanieczyszczenia, takie jak nadmiar sebum, kurz i resztki włosów. Dzięki temu w mgnieniu oka można uzyskać efekt umytych włosów. Suche szampony są idealne na wyjazdy, na które nie ma czasu lub wystarczającej ilości wody do umycia włosów. Najlepszy szampon do Twoich włosów

Na dłuższą metę suchy szampon nie zastąpi klasycznego mycia włosów, ale jest dobrą pierwszą pomocą.

Po umyciu włosów tego typu szamponem, warto zastosować na włosy peeling lub szampon oczyszczający, ponieważ suchy szampon zatyka włosy i skórę głowy. Suche szampony są również bardzo popularne ze względu na ich zdolność dodawania objętości włosom. Nasze włosy są w rzeczywistości żywym organizmem. Zmieniają się, wypadają i stają się nowe. Dlatego powinniśmy okazywać im przede wszystkim troskę, warto wybierać szampony naturalne, mogą być to szampony na bazie ziół, które zawierają wiele witamin i środków odżywczych. Dobrym pomysłem może być także EcoLab laminująca maska do włosów, która będzie chroniła i wzmacniała nasze włosy.