Kategoria: Zdrowie

Ból mięśniowo-powięziowy to przewlekły, bolesny stan, który wpływa na tkankę łączną pokrywającą mięśnie.

Chociaż fizykoterapia jest uważana za najlepszą metodę terapii tego schorzenia, dostępne są również inne metody leczenia. Zespół bólu mięśniowo-powięziowego odnosi się do bólu i przypuszczalnego stanu zapalnego w tkankach miękkich lub mięśniach ciała. Ból ten to przewlekły, bolesny stan, który wpływa na powięź, czyli tkankę łączną pokrywającą mięśnie. Zespół bólowy może obejmować pojedynczy mięsień lub grupę mięśni. W niektórych przypadkach obszar, w którym dana osoba odczuwa ból, może nie znajdować się w miejscu, w którym znajduje się mięśniowo-powięziowy generator bólu. Eksperci uważają, że faktyczne miejsce urazu lub naprężenia powoduje rozwój punktu spustowego, który z kolei powoduje ból w innych obszarach. Ta sytuacja jest znana jako ból skierowany. Ból mięśniowo-powięziowy może rozwinąć się z powodu uszkodzenia mięśni lub nadmiernego obciążenia określonego mięśnia lub grupy mięśni, więzadła lub ścięgna. Innymi przyczynami mogą być ogólne zmęczenie, brak aktywności fizycznej, urazy mięśni i stawów, długotrwała wymuszona pozycja, kontuzje. Objawy zwykle obejmują ból mięśni z określonymi punktami wyzwalającymi. Ból może się nasilić wraz z aktywnością lub stresem. Oprócz miejscowego bólu związanego z zespołem bólu mięśniowo-powięziowego, osoby z tym zaburzeniem mogą również cierpieć na depresję, zmęczenie i problemy z poruszaniem.

Metody fizykoterapii są uważane za najlepsze sposoby leczenia chorób i stanów zapalnych powięzi. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://www.fitxpress.pl/powiez-miesniowa-choroby-i-terapie/. Inne zabiegi obejmują technikę „rozciągania i natryskiwania”, w której mięsień z punktem spustowym jest natryskiwany na całej długości płynem chłodzącym, a następnie powoli rozciągany. Masaż jest kolejnym zabiegiem, podobnie jak wstrzyknięcie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych bezpośrednio do punktu spustowego. W niektórych przewlekłych przypadkach bólu mięśniowo-powięziowego potrzebne są kombinacje różnych form fizykoterapii.

Liście Moringi są znane z wysokiej zawartości białka i fitochemii. Uważa się, że są zamiennikiem białka zwierzęcego i są stosowane w tradycyjnej medycynie od tysiącleci.

Zarówno azjatyckie, jak i afrykańskie formy medycyny wykorzystują je do radzenia sobie z anemią, astmą, zapaleniem stawów, otyłością, zaburzeniami seksualnymi, a nawet zaburzeniami czynności wątroby. Moringa jest również znana jako drzewo chrzanowe. Moringa oleifera jest drzewem tropikalnym i jest uprawiane i spożywane w niektórych częściach Azji i Afryki. Co ciekawe, roślina ta jest dalekim krewnym brokułów, kapusty i jarmużu. Ma również podobny profil żywieniowy. Liście rośliny moringi mają wysoką wartość leczniczą. Liście Moringi są doskonałym źródłem białka. Zawierają również wszystkie niezbędne aminokwasy. Te liście są szczególnie bogate w potas, wapń, fosfor, żelazo, witaminy A, D, C i beta-karoten. Drzewo Moringa jest również nazywane „cudownym drzewem” i „zbawcą ubogich”, ponieważ jest używane w leczeniu niedożywienia i różnych innych zaburzeń. Liście Moringi pomagają radzić sobie z chorobami sercowo-naczyniowymi, cukrzycą i chorobami zapalnymi. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy liście moringi mogą zapobiegać peroksydacji lipidów i zaburzeniom czynności wątroby. Zwiększają także zawartość hemoglobiny i wydajność trawienia.

Liście moringi zawierają bardzo dużo żelaza i wykazują pozytywny wpływ na parametry krwi. Obejmują one liczbę płytek krwi, poziomy hemoglobiny, objętość czerwonych krwinek, niedokrwistość. Optymalny poziom żelaza i hemoglobiny zapobiega powikłaniom podczas ciąży i porodu, w tym niskiej masie urodzeniowej. Ponadto wchłanianie żelaza jest zależne od witaminy A, w związku z tym nie spotkasz się z szybkim wyczerpaniem rezerw żelaza w ciele. Ponadto liście moringa zwiększają również poziom dobrego cholesterolu (HDL) i równoważą profil lipidowy. Moringa ma wysoki poziom białka ze wszystkimi niezbędnymi aminokwasami, dlatego może uzupełniać białko zwierzęce w diecie. Włączenie tych liści do diety jest dobrym pomysłem, ponieważ dieta bogata w aminokwasy zwiększa twoją odporność.

Zdrowa i zbilansowana dieta obejmuje różnorodne owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste i skrobie, dobre tłuszcze i chude białka. Zdrowe odżywianie oznacza także unikanie żywności z dużą ilością dodanej soli i cukru.

Warzywa i owoce mają mniej kalorii niż większość przetworzonej żywności. Osoba, która chce schudnąć, powinna zmniejszyć spożycie kalorii do poziomu wymaganego każdego dnia. Określenie indywidualnych potrzeb kalorycznych jest łatwe przy użyciu wytycznych dietetycznych oraz wzięcie pod uwagę aktywności fizycznej i rodzaju wykonywanej pracy. Utrzymanie zdrowej diety wolnej od przetworzonej żywności może pomóc w utrzymaniu dziennego limitu bez konieczności liczenia kalorii.

Błonnik jest jednym z elementów zdrowej diety, która jest szczególnie ważna dla kontrolowania masy ciała.

Pokarmy pochodzenia roślinnego zawierają dużo błonnika pokarmowego, który pomaga regulować głód, sprawiając, że ludzie czują się pełni i najedzeni na dłużej. Niezdrowa dieta może prowadzić do otyłości, co może zwiększać ryzyko zachorowania na niektóre choroby. Diety bogate w owoce i warzywa mogą pomóc w ochronie przed rakiem górnego odcinka przewodu pokarmowego. Naukowcy odkryli również, że dieta bogata w warzywa, owoce i błonnik obniża ryzyko raka jelita grubego i że dieta bogata w błonnik zmniejsza ryzyko raka wątroby. Wiele składników znajdujących się w owocach, warzywach, orzechach i roślinach strączkowych działa jako przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami, które mogą powodować raka. Niektóre z tych przeciwutleniaczy obejmują beta-karoten, likopen oraz witaminy A, C i E. Dlatego zamiast kolejnego dania typu fast food wybierz zdrowy lunch do pracy. Osoby z cukrzycą muszą koniecznie ograniczyć spożycie żywności z dodatkiem cukru i soli. Najlepiej jest również unikać smażonych potraw o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych i trans. Przypadkom przedwczesnych chorób serca i udaru można zapobiec poprzez zmianę stylu życia, na przykład zwiększenie aktywności fizycznej i zdrowe odżywianie. Jeśli dana osoba wyeliminuje tłuszcze trans z diety, obniży to poziom cholesterolu we krwi.

Na co warto zwrócić uagę

Czasem komuś coś tak bardzo się podoba, że musi to mieć niezależnie od ceny. Jednakże społeczeństwo w dużej mierze ma skłonności do tego, aby jednak chwytać promocje, aby kupować coś po okazyjnej cenie. Tym samym akcje wyprzedażowe mają jak najbardziej bardzo duże wzięcie.

Audiobooki czy książki?

Chociaż wielu z nas woli słuchać audiobooków, wielu sięga po e-booki, to jednak tradycyjna książka wciąż cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W ofercie naszej księgarni internetowej klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mowa jest oczywiście o książkach czytanych dla satysfakcji, dla relaksu, dla odpoczynku.

Jak działamy?

Wysyłamy książki w każdy zakątek naszego kraju, ale jeśli ktoś ma ochotę odebrać zamówiony towar osobiście, to oczywiście jest taka możliwość.

Oferta naszej księgarni internetowej jest jedną z ciekawszych i bardziej kompleksowych, jakie mamy na rynku.