Jeśli chrapiesz w nocy i zakłócasz tym samym sen pozostałych domowników, możesz poszukać prostych rozwiązań tej sytuacji.

Pomóc mogą plastry na nos otwierające drogi oddechowe. Zwężone lub opuchnięte kanały nosowe mogą powodować utrudnienia w przepływie powietrza, co może przyczyniać się do chrapania. Równoległe paski sztywnego plastiku wykorzystują metodę odskoczni, aby otworzyć kanały nosowe. Kiedy są zgięte w poprzek nosa, próbują się wyprostować, a ta siła delikatnie otwiera kanały nosowe. Umieszczając je tuż pod kością nosa, paski działają na najwęższą część nosa, zastawkę nosową. To wąskie przejście jest najbardziej podatne na zatykanie i znajduje się jeden centymetr za otworem nozdrza, w którym należy umieścić paski nosowe. Większość osób wykazała znaczne zmniejszenie ilości chrapania podczas noszenia plastrów na nos podczas spania. Przewlekłe przekrwienie błony śluzowej nosa pojawia się z różnych powodów, a plastry czy spraye ułatwiające oddychanie okazują się przydatne niezależnie od przyczyny. Ponieważ takie plastry i aerozole nie zawierają medycznych substancji leczniczych, są odpowiednie dla wszystkich, których chrapanie jest spowodowane zatkanym nosem. Można je bezpiecznie stosować u wielu osób. Takie preparaty przynoszą korzyści różnym osobom z przewlekłą lub ostrą niedrożnością nosa czy alergią, w tym kobietom w ciąży, a nawet osobom ze skrzywioną przegrodą nosową. Można również zdecydować się na tabletki na chrapanie, których spory wybór znajdziemy w sprzedaży w sklepach, aptekach i online.

W Internecie znajdziemy również porady, jakie leki na chrapanie są skuteczne i zadziałają przy różnych przyczynach powstawania tej dolegliwości.

W wielu artykułach internetowych znajdziemy skuteczne sposoby na chrapanie, które nie są uciążliwe dla użytkownika i nie wymagają dużych zmian w stylu życia, sprawdź na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Zaletami takich metod na ograniczenie chrapania są łatwość i wygoda użycia, niska cena, skuteczność działania, i brak skutków ubocznych.