Kategoria: Biznes

Sieciowe księgarnie i internetowe promocje zachęcają do zapełniania domowej biblioteczki. Książka to jednak nie tylko zapach i nowoczesna okładka. Znacie to powiedzenie, że książki mają duszę? Najbardziej odczuwalna jest dusza starych książek posiadających nie tylko tę opowiadaną, ale też swoją własną historię.

Poznaj 3 główne zalety książkowych zakupów w antykwariacie

Dusza schowana za okładką

Książka z antykwariatu to nie tylko wspomnienie nudnej szkolnej lektury czy symbol hipsterstwa. To historia sama w sobie. Już sama myśl o tym przez ile rąk przeszła, na czyich półkach stała, dla kogo była prezentem danym z miłości, a dla kogo ulubioną lekturą dającą nadzieję i budującą na duchu, bardzo dodaje jej wartości.
Wyobraźcie sobie, że znajdujecie w książce dedykację dla ukochanej, cytat dla członka rodziny lub świstek papieru z notatką sprzed 60 lat! Czy to nie pobudzi Waszej wyobraźni?

Drugie życie

Pożółkłe strony, ślady po kawie i zagięcia na okładkach. To Twoje dłonie po raz setny przewertują te strony. O czym myśleli poprzednicy czytając kolejne rozdziały? Czy dwadzieścia lat temu mieli inne wrażenia niż Ty teraz? Nowa i pachnąca książka ma swoje plusy, ale przeważnie żyje tylko raz. Książka z antykwariatu natomiast ma wiele żyć. Inne emocje i historia dotykają ją kiedy towarzyszy w trudnych lub radosnych chwilach kolejnym użytkownikom. Nigdy nie wiesz ile żyć udało się jej już odmienić, może Ty będziesz kolejny.

Perełki z drugiej ręki

W księgarni możesz kupić 10 egzemplarzy tej samej książki, w antykwariacie książka jest jedna, każda inna. Możesz kupić całkiem nowe pozycje, ale i trafić na takie egzemplarze, które mają kilkadziesiąt lat historii, w tym zapomniane perełki polskiej i zagranicznej literatury. Poczujesz klimat dawnych czasów. Możesz trafić na pozycje z Twojej młodości, jak i te z młodości Twoich rodziców czy dziadków! Znajdziesz tu książki o bardzo niskim nakładzie, często niedostępne już na rynku. Kto wie, może nawet trafisz na białego kruka! To także idealne miejsce na znalezienie wyjątkowego prezentu dla książkowego mola.

Zakupy w antykwariacie często są także dużo tańsze od tych w topowej księgarni. Możesz całkiem niskim kosztem wzbogacić swoją domową biblioteczkę, a wyjątkowe egzemplarze o swojej własnej historii dodadzą jej sentymentu i niepowtarzalności.

Czytaj Więcej

Nierzadko patrząc na stan domowej biblioteczki można dojść do wniosku, że posiada się za dużo książek. Z czasem na półkach brakuje miejsc, a posiadane egzemplarze najprawdopodobniej nigdy nie zostaną już przeczytane (czy to któryś raz, czy też pierwszy).

Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na wyrzucenie posiadanych książek. Jest to duży błąd, zwłaszcza że niechcianych pozycji można pozbyć się w inny sposób. Stare książki można oddać do skupu internetowego. Internetowy skup książek to sklep online zajmujący się kupowaniem, oraz późniejszym sprzedawaniem używanych książek. Sklepy takie cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza jeżeli ktoś poszukuje książek w okazyjnej cenie. Z perspektywy sprzedającego książki też jest to bardzo ciekawa opcja – można pozbyć się starych rzeczy nie niszcząc ich i dodatkowo na tym zarabiając. Można też mieć satysfakcję, że książki przydadzą się też komuś innemu.

Zalety internetowych skupów książek

Internetowe skupy książek pozwalają na szybkie pozbycie się książek. Sprzedając książki do skupu możemy liczyć na zapłatę. Oczywiście uzależniona jest ona od tego jakie książki sprzedajemy, ale jeżeli ktoś wychodzi z perspektywy tego, że po prostu chce się pozbyć książek, powinien być w każdej sytuacji zadowolony. Internetowe skupy zazwyczaj proponują bardzo uczciwe i bezpieczne warunki, dzięki czemu każdy etap transakcji jest jasny i prosty. Dodatkowym plusem jest to, że na osobie oddającej książki do skupu nie ciąży ryzyko tego, czy książki te w ogóle się później sprzedadzą.

Wady internetowych skupów książek

Do zasadniczych wad należy jednak to, że nie zawsze każdy skup będzie zainteresowany konkretną pozycją. Trzeba pamiętać, że skupy książek działają w celu zysku. Jeżeli większość posiadanych przez daną osobę książek nie będzie dobrze rokowała pod względem późniejszej sprzedaży, skup może nie być nią zainteresowany. Duża ilość podobnych pozycji na rynku z pewnością działa na niekorzyść sprzedającego. Skupy mogą mieć też indywidualne preferencje co do jakości skupowanych książek. Dlatego też różne defekty mogą sprawiać, że ciężej będzie sprzedać daną pozycję. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wysłanie książek do skupu paczką, musi też samodzielnie zadbać o to, by dobrze ją zabezpieczyć, by nic się im nie stało podczas przesyłki.

Kliknij aby poznać więcej zalet i wad sprzedaży książek w internetowych skupach książek online.

Wybierając terminal płatniczy trzeba sprawdzać, jaki to model, bo wtedy dowiemy się czy jest trwały.

Dzisiaj można wszystko bardzo dokładnie sprawdzić, dlatego im więcej się dowiemy o urządzeniu, które nas interesuje tym lepiej. To, dlatego szukamy w Internecie firmy, która oferuje urządzenie, a później to sprawdzamy. Firmę, którą mamy zamiar wybrać również sprawdzamy. Dzisiaj jest o tyle dobrze, że firmy, których obrót roczny nie przekroczy stu tysięcy złotych mogą korzystać z darmowego terminala płatniczego. Wtedy można sobie to urządzenie testować bez żadnego problemu. Wiemy wtedy czy nasze dochody miesięczne się zwiększyły czy nie. Jeśli tak to po miesiącu możemy sobie przedłużyć korzystanie z terminala płatniczego aczkolwiek wtedy już mamy opłaty. Jakie? To nie są jakieś wysokie koszty, bo płacimy od 0,69% do 0,79% od kwoty, jaką klient płaci. Jeśli wybierzemy taką opcję to na pewno na tym zyskamy. Właśnie o to chodzi żeby zwieszać swoje dochody i wtedy będziemy mogli jeszcze bardziej przekonać się, że to jest rozwiązanie dla nas. Zyskamy na tym bardzo dużo i będziemy mogli zdobyć nowych klientów. Nie ma znaczenia czy mamy sklep czy firmę budowlaną to dzisiaj klienci płacą kartą, a im wyższa jest kwota tym bardziej potrzebny jest terminal.


Urządzenia dostępne w firmie

Można będzie wybrać sobie różne urządzenia, które są trudniejsze w obsłudze, ale również te, które są łatwiejsze, a zatem na spokojnie będzie można znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Najlepiej wybrać urządzenie bezprzewodowe, bo można z niego korzystać na terenie całej firmy. Właśnie tego nam trzeba, dlatego wybierajmy coś, co sprawi, że będziemy bardzo zadowoleni. Im lepsza będzie dla nas oferta na terminal płatniczy tym łatwiej będzie nam wybrać to, czego nam brakuje. Terminal płatniczy może być z długoletnią umową, ale również może być bez żadnego abonamentu, dlatego wszystko sprawdzamy. W ten sposób dowiemy się, co nam się opłaca, a co nie. Wybieramy tylko to, co jest najlepsze i wtedy będziemy liczyć z tego same zyski.

Na co warto zwrócić uagę

Czasem komuś coś tak bardzo się podoba, że musi to mieć niezależnie od ceny. Jednakże społeczeństwo w dużej mierze ma skłonności do tego, aby jednak chwytać promocje, aby kupować coś po okazyjnej cenie. Tym samym akcje wyprzedażowe mają jak najbardziej bardzo duże wzięcie.

Audiobooki czy książki?

Chociaż wielu z nas woli słuchać audiobooków, wielu sięga po e-booki, to jednak tradycyjna książka wciąż cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W ofercie naszej księgarni internetowej klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mowa jest oczywiście o książkach czytanych dla satysfakcji, dla relaksu, dla odpoczynku.

Jak działamy?

Wysyłamy książki w każdy zakątek naszego kraju, ale jeśli ktoś ma ochotę odebrać zamówiony towar osobiście, to oczywiście jest taka możliwość.

Oferta naszej księgarni internetowej jest jedną z ciekawszych i bardziej kompleksowych, jakie mamy na rynku.