Dyskopatia lędźwiowa to najczęściej występujący problem z bólem kręgosłupa. Niestety żyjemy nowocześnie, czyli mało się ruszamy i dużo siedzimy.

To siedzenie też nie jest w takiej pozycji, jaka jest nam potrzebna i jaka nie powoduje problemów, dlatego efekty są później z tego, jakie są. Według statystyk nawet połowa Polaków ma te dolegliwości, a zatem jest to bardzo powszechny i poważny problem. Problemy z dyskopatią lędźwiową mogą być spowodowane siedzeniem przy komputerze, mogą również być spowodowane przetrenowaniem i podnoszeniem zbyt dużych ciężarów. Osoby otyłe oraz takie, które mają osteoporozę często cierpią na te wszystkie dolegliwości.

Leczenie dyskopatii lędźwiowej

Podczas leczenia musimy zażywać różnego rodzaju środki przeciwbólowe, które uśmierzają ból. Wszystko będzie zależne od tego, w jakim stanie jesteśmy i czy bez leków sobie poradzimy czy nie. Pamiętajmy o tym, że w tym czasie nie wolno nam przeciążać kręgosłupa, a zatem jeśli ktoś pracuje fizycznie to ma przestać na czas leczenia. Inaczej nie będzie z tego żadnych pozytywnych efektów. Przydaje się zastosowanie ciepłych okradło w miejsce bolące i wtedy trochę nam się samopoczucie poprawi. Nie zawsze to działa, ale na pewno warto tej metody spróbować, a przekonamy się jak to będzie wyglądało i co będziemy odczuwać. Przyda nam się również rehabilitacja, ale nie od razu. Trzeba najpierw poczekać aż ustaną doraźne objawy i dopiero wtedy rehabilitant nam będzie w stanie pomóc. Jeśli to nawracające bóle to trzeba zgłosić się na RTG i tomograf komputerowy. Jeśli mamy przejść rehabilitacje to tylko pod okiem kogoś z bardzo dużym doświadczeniem. Chcemy żeby to pomogło, a nam zaszkodziło. Informacje o leczeniu i przebiegu całej choroby możemy znaleźć na stronie dyskopatia Warszawa. Tutaj mamy sprawdzone informacje o tej dolegliwości, dlatego warto na nich polegać. Jeśli nie przydadzą się nam to na pewno komuś z naszej rodziny, bo to choroba bardzo powszechna w naszym kraju.