Jedną z korzyści (jeśli można to tak nazwać) produktów wspomaganych chemicznie jest to, że rosną one większe, szybsze i tańsze niż produkty ekologiczne.

Ale związany z tym czynnik ryzyka jest zbyt duży, aby niektórzy ludzie mogli z nim żyć, dlatego próbują uprawiać własne produkty w sposób organiczny. Jeśli pasujesz do tego rachunku, zapoznaj się z tymi wskazówkami ogrodniczymi.Używaj bylin okrywowych na słonecznych obszarach. Byliny okrywowe mogą być używane jako alternatywa dla trawy, gdzie ruch pieszy jest minimalny lub na obszarach, gdzie trawa jest trudna do utrzymania, na przykład na zboczu. Przydają się również między większymi bylinami, ponieważ pomagają zwalczać chwasty i utrzymują wilgotną i chłodną glebę. Dobrym wyborem na byliny okrywowe są tymianek płożący, ajuga, różne rozchodniki, alyssum i armeria.Aby uniknąć utonięcia roślin, w miarę możliwości postępuj zgodnie z prognozami pogody. Jeśli spodziewany jest deszcz, nie ma potrzeby podlewania ogrodu. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę i uniknąć nadmiernego podlewania roślin. Jeśli spodziewana jest suchość i upał, odpowiednio podlewaj rośliny.Decydując się na ogrodnictwo, ważne jest, aby studiować i znać swój obszar geograficzny. Część roślinności po prostu nie może przetrwać północnej zimy. Wręcz przeciwnie, niektóre rośliny nie mogą przetrwać lata w Teksasie. W związku z tym ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jesteś i jakie rośliny, które zamierzasz uprawiać, poradzą sobie.Kiedy twoje letnie kwiaty zakwitną i zwiędną, pamiętaj, aby przycinać kwiaty. Oznacza to uszczypnięcie główek kwiatów. Ogrodnictwo 101: Najlepsze wskazówki dotyczące kwitnącego ogrodu

To zachęci nowe kwiaty do dłuższego kwitnienia w przyszłym roku, a także wzmocni roślinę.

Ponieważ główki kwiatowe mają nasiona, możesz również zachować główki kwiatowe, które uszczypnięto do sadzenia w innym czasie.Siej rośliny po kolei, aby uzyskać stabilne zbiory. Podczas uprawy warzyw, takich jak kukurydza, groszek cukrowy i sałata, które dojrzewają według bardzo przewidywalnego harmonogramu, wykonaj dwa lub trzy siewy w odstępie dwóch tygodni, aby wydłużyć okres zbiorów. Możesz również posadzić dwie różne odmiany tego samego dnia o różnym czasie dojrzewania, aby zapewnić dłuższy sezon.Kiedy pracujesz w swoim ogrodzie, pamiętaj, aby zostawić modliszkę w spokoju. Owady te to zręczne drapieżniki, które opiekują się dowolną liczbą szkodliwych szkodników. Ponadto te modliszki w żaden sposób nie szkodzą Twojemu ogrodowi, więc pozwól im zająć się swoją pracą, chroniąc Twój ogród przed szkodnikami.Użyj sanitarnego kosza na pranie do zbierania owoców i warzyw. Są wielokrotnego użytku i mają już otwory, dzięki czemu możesz spłukać brud i zanieczyszczenia z plonów. Działa jak sitko i zastępuje kosze na drewno. Oszczędzaj pieniądze i jednocześnie bądź zielony.Jeśli spędzasz dużo czasu na dbaniu o swój ogród, zaopatrz się w taczkę ogrodniczą. Możesz umieścić wszystkie potrzebne artykuły ogrodnicze na taczce i łatwo przenosić ją po różnych częściach ogrodu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na szukanie różnych materiałów za każdym razem, gdy musisz zadbać o swój ogród.Stwórz iluzję przestrzeni. Jeśli masz mały ogród, użyj koloru, aby stworzyć iluzję większej przestrzeni. Tło błękitów, szarości, różów i fiołków stworzy efekt zamglenia, dając poczucie głębi. Jeśli użyjesz jasnego koloru na pierwszym planie, takiego jak czerwony, podkreśli to efekt, ponieważ przyciąga wzrok do przodu.Żywność produkowana masowo zawsze będzie miała swoje zalety, ale może nie być opłacalne dla Ciebie lub Twojej rodziny, aby ryzykować swoje zdrowie za kilka dodatkowych dolarów oszczędności. Jeśli jednak zdecydujesz się na uprawę organiczną, możesz zaoszczędzić setki, jednocześnie zapewniając, że wszystko, co jesz, jest świeże i zdrowe. Skorzystaj z tych wskazówek, które pomogą Ci się rozwijać.