Elektryczność sprawia, że ​​świat się kręci, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, z jakich źródeł pochodzi? Zielona energia znajduje się w wielu przyjaznych dla środowiska źródłach i możesz jej używać we własnym domu, aby zapewnić, że Twoje urządzenia są zasilane bez uszkadzania Ziemi.

Czytaj dalej, aby poznać kilka prostych strategii, które pomogą Ci zacząć.Porozmawiaj ze swoim dostawcą energii elektrycznej i sprawdź, czy oferuje alternatywę, która pozwoli Twojemu domowi korzystać z zielonej energii. Kilka firm wykorzystuje teraz energię wiatrową lub słoneczną do wytwarzania elektryczności, a Ty możesz to wykorzystać! Zadzwoń do swojego dostawcy już dziś, aby dowiedzieć się, czy możesz przejść na zieloną energię.Chociaż świetnym pomysłem jest wyłączanie komputera, gdy go nie używasz, może to być stratą energii, jeśli robisz to, gdy będziesz z dala od niego lub przez krótki czas. Najlepiej poczekać, aż pójdziesz spać, kiedy wiesz, że minie kilka godzin, zanim użyjesz go ponownie.Budując dom, zwróć uwagę na jego orientację. Idealny dom powinien być latem chroniony przed słońcem nad głową i ustawiony w taki sposób, aby zimą nasłoneczniał się pod niewielkim kątem. Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie na rachunkach za ogrzewanie i utrzymanie chłodu w domu latem.Pamiętaj, że panele słoneczne, niezależnie od tego, czy instalujesz je na dachu, czy w innym miejscu na swojej posesji, muszą być ustawione pod kątem w kierunku słońca, aby uzyskać maksymalną ekspozycję. Na półkuli północnej oznacza to skierowanie ich na południe pod kątem plus piętnaście stopni. W przeciwnym razie Twoja inwestycja nie zwróci tyle energii, ile masz nadzieję.Aby wyćwiczyć dobre nawyki związane z zieloną energią, należy traktować priorytetowo recykling w domu. Wszystko, co nadaje się do recyklingu, należy posortować i umieścić w koszu. Zielona energia 101: wszystko, co musisz wiedzieć

Robiąc to, odgrywasz aktywną rolę w zapewnianiu, że środowisko jest bezpieczne dla wszystkich, jednocześnie obniżając koszty energii.Wprowadzanie zmian w istniejącym domu jest bardzo kosztowne.

Jeśli chcesz zacząć korzystać z zielonej energii, powinieneś pomyśleć o przeprowadzce lub budowie nowego domu. Kupując nową nieruchomość lub dom, szukaj pewnych cech, takich jak bieżąca woda lub dobra ekspozycja na słońce i wiatr.Jeśli interesuje Cię energia słoneczna, poznaj różnicę między mocą czynną a bierną. Pasywna energia słoneczna nie wymaga kosztownych ogniw do przechowywania energii, chociaż aktywna jest przechowywana do późniejszego wykorzystania. Aby korzystać z mocy czynnej, musisz zainstalować systemy mechaniczne, ogniwa i panele słoneczne. Podczas gdy pasywny to po prostu wykorzystanie słońca do przechowywania energii cieplnej wewnątrz ścian, aby ogrzać dom.Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zainwestuj w laptopa zamiast używać komputera stacjonarnego, ponieważ zużywają one więcej energii. Może to zmniejszyć do 75% zużycia energii elektrycznej, zwłaszcza jeśli często korzystasz z Internetu lub korzystasz z oprogramowania do edycji tekstu. Laptop ma tę dodatkową zaletę, że jest przenośny, więc możesz go używać w dowolnym miejscu!Modernizacja okien w domu może znacznie pomóc w oszczędzaniu pieniędzy na kosztach energii. Jeśli nie masz w domu energooszczędnych okien, możesz co miesiąc płacić dodatkowe dziesięć do dwudziestu pięciu procent rachunku za energię. Zastanów się, jaką różnicę może zrobić, jeśli zmodernizujesz swoje okna w połączeniu z innymi energooszczędnymi krokami.Ten artykuł wzmocnił Cię, dostarczając wskazówek i sztuczek, które mogą pomóc Ci zmienić Twoje życie z korzyścią dla Ciebie i otaczającego Cię świata. Faktem jest, że nie ma znaczenia, ile masz wiedzy, jeśli jej nie używasz, więc skorzystaj ze sztuczek, które przeczytałeś tutaj i zacznij je wdrażać już dziś.