Ogrzewanie domu przy pomocy gazu jest chętnie wybierane przez właścicieli domów, firm, którzy widzą w tym sposób łatwego oraz bezobsługowego ogrzania budynku, dostarczenia ciepła do kaloryferów, zasilania gazem kuchenki czy też innych urządzeń.

Najczęściej wykonuje się przyłącza do sieci, jednak jeżeli nieruchomość znajduje się z dala od miasta, w miejscu trudno dostępnym, gdzie nie możemy uzyskać dostępu do sieci gazowej, wówczas możemy wykorzystać instalacje oparte na własnym zbiorniku na propan.

Niezależna instalacja gazowa ze zbiornikiem na propan

Zalety i przygotowanie instalacji gazowej

Ogrzewanie gazem posiada wiele zalet, nie musimy dokładać węgla czy też ekogroszku, jest to czysty sposób ogrzania, ekologiczny, w tym przypadku nie emitujemy do środowiska pyłów. Obecnie systemy ogrzewania gazem są znacznie zautomatyzowane, możemy wybrać modele programowane, które będą utrzymywały określoną temperaturę w pomieszczeniach. Dodatkowo znajdziemy także systemy, które możemy programować za pomocą urządzeń mobilnych, ustalać temperaturę zależnie od pory dnia. Instalacja gazowa będzie wymagała osoby, która posiada doświadczenie oraz odpowiednie uprawnienia.

Należy uzyskać pozwolenie na budowę, przygotować plan domu, nieruchomości. Osoba, która zajmuje się przyłączami gazowymi, powinna zwrócić uwagę na właściwe umiejscowienie zbiornika, zachowanie odległości od końca działki, zabudowań. Dostępne są zbiorniki naziemne oraz podziemne, które mogą posiadać różną pojemność zależnie od potrzeb danego domu. Należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, w wykonaniu instalacji dokonuje się prób szczelności, cała instalacja powinna być odebrana przed nadzór. W przypadku autonomicznych instalacji gazowych zapas gazu przechowywany jest w zbiorniku, który musi być uzupełniany, dlatego należy pamiętać o dostarczaniu gazu, obecnie firmy mogą za pomocą cystern uzupełniać zapasy propanu w naszej instalacji.

Obecnie wiele firmy realizuje dostawy gazu do domu – dostawygazu.pl to strona, na której znajdziemy szczegóły związane z dostawami, zamówieniami gazu. Możemy ustalić dowóz gazu zgodnie z zapotrzebowaniem. Należy pamiętać, że w okresie zimowym zapotrzebowanie na gaz będzie dużo wyższe, dlatego należy częściej sprawdzać stan zbiornika, odpowiednio wcześniej zamówić dostawę.