Jednym ze sposobów przesyłania dźwięku wysokiej jakości jest kabel optyczny, jeżeli chcemy cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem w naszych grach komputerowych czy też firmach warto wykorzystać tego rodzaju połączenie.

Z pewnością tego rodzaju wyjścia znajdziemy w nowoczesnych odtwarzaczach DVD lub BluRay, konsolach do gier. Oczywiście dzięki temu będziemy mogli skorzystać z dźwięku w wysokiej jakości, zwłaszcza jeżeli posiadamy dobre głośniki, wówczas z pewnością docenimy jakość.

Jak uzyskać wysokiej jakości dźwięk w domowym zestawi audio?

Dlaczego warto wykorzystać kabel optyczny?

Kabel optyczny zbudowany jest z włókien światłoczułych,w tym przypadku przesyłanie dźwięków odbywa się za pomocą światła czerwonego. Dzięki temu możemy wykluczyć różnego rodzaju zakłócenia elektromagnetyczne oraz radiowe. Zatem dźwięk nie traci na jakości, nie występują także straty na kablu. Z pewnością jego zaletą jest możliwość przesyłania dźwięku na duże odległości. Obecnie osoby które posiadają wysokiej jakości zestawy audio z pewnością korzystają z tego rodzaju kabli dodatkowo także możemy wykorzystać je w kinie domowym.

Możemy zakupić różne modele, może być to kabel wykonany z tworzywa lub też kabel szklany, powinniśmy zwrócić także uwagę na wtyczkę która powinna być pozłacana, dzięki czemu będzie ona bardziej trwała jak również jakość dźwięku będzie wyższa. Dodatkowo dobra końcówka będzie chroniła także przed zanikami sygnału. Powinniśmy także sprawdzić jak zaginają się kable, w przypadku kabla który będzie posiadał specjalną powłokę z tworzywa jego elastyczność może być mniejsza jednak w tym przypadku lepiej zabezpieczymy go przed złamaniem. Tego rodzaju kabel warto wybrać kiedy będzie on posiadał w swoim biegu wiele załamań, kiedy będziemy chcieli podłączyć urządzenie trudno dostępne.

Oczywiście dobry kabel optyczny powinien obsługiwać jak najwyższe pasmo, zazwyczaj mieści się w przedziale od 9 do 10 MHz. Jest to ciekawe rozwiązanie ponieważ tańsze kable możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, z pewnością jego największą zaletą jest możliwość wyeliminowania różnego rodzaju szumów, dzięki czemu uzyskamy dźwięk bardzo wysokiej jakości.