Łosoś, pstrąg czy crappie, to nie ma znaczenia, bo wiele osób uwielbia jeść ryby! Rzadko jednak zastanawiają się, jak przedostaje się z wody na stół.

Wędkarstwo to zabawny sport, który może być łatwy, jeśli masz odpowiednią wiedzę, więc przeczytaj kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci udoskonalić swoje hobby.Ucząc małe dzieci łowienia ryb, należy zacząć od umieszczenia pływającego spławika na ich żyłce. Kiedy ryba gryzie przynętę, spławik zanurzy się w wodzie, dzięki czemu maluch będzie wiedział, że bierze kęs. Bobbery są używane przez wielu rybaków, a także dzieci.Zachowaj ostrożność, brodząc w wodzie w pogoni za swoją zdobyczą. Ilekroć brodzisz w rzece, upewnij się, że idziesz ostrożnie i bezpiecznie. Dźwięk rozchodzi się przez wodę i wystraszysz ryby, robiąc zbyt dużo hałasu. Nie spiesz się i nie przeszkadzaj niczego w rzece.Należy pamiętać, aby nie liczyć ryb przed złowieniem. Oznacza to, że nawet jeśli poczujesz mocne pociągnięcie wędki, nie ekscytuj się zbytnio, dopóki ryba nie zostanie całkowicie wciągnięta. Wciąż jest kilka rzeczy, które mogą pójść nie tak, więc nie chcesz się rozczarować.Podczas samotnego łowienia uważaj, aby nie wejść do zbyt głębokiej wody. Jest to szczególnie ważne podczas łowienia w pobliżu dużych rzek, ponieważ nagły nurt może wciągnąć pod wodę i utopić nawet w dość płytkiej wodzie. Nie pozwól uciec swojemu następnemu!

Zazwyczaj lepiej jest łowić z przynajmniej jednym przyjacielem.Rozsądnie byłoby wybrać muchę, która bardzo przypomina owady w obszarze, na którym łowisz na muchę.

Spróbuj odwrócić kamień i dopasować przynęty do owadów, które widzisz pod nim. Dzięki temu Twoje muchy będą wyglądać bardziej autentycznie, co skutkuje większą liczbą brań.Ponieważ posiadanie odpowiedniej przynęty ma kluczowe znaczenie dla złapania większej liczby ryb, oto prosty sposób na stwierdzenie, czy widzisz czarne czy białe crappie. Białe crappie mają sześć kolców w płetwie grzbietowej, podczas gdy czarne crappie mają siedem lub osiem. Białe bzdury również mają zwykle paski na ciele, podczas gdy czarne bzdury mają bardziej nakrapiany wzór.Jeśli jesteś nowy w wędkarstwie, poświęć trochę czasu na rozeznanie. Nauka prawidłowych procedur rzutowych, znajdowania dobrych łowisk i doboru najlepszej przynęty do wody pomoże zapewnić sukces. Istnieje wiele książek, blogów i artykułów online, które mogą pomóc w zdobyciu wiedzy. Kiedy już wiesz, co robisz, będziesz mógł złapać kilka ryb wielkości potwora.Wybierając wędkę, upewnij się, że oczka trzymające żyłkę są gładkie. Nie powinny mieć żadnego uczucia ścierania. Jakakolwiek szorstkość żyłki może spowodować jej osłabienie lub pęknięcie w tym kluczowym momencie, kiedy złowisz tę dużą rybę.Jeśli planujesz połowy dalekomorskie, upewnij się, że masz ze sobą lekarstwo na chorobę morską. To naprawdę nie jest zabawne przebywanie na otwartej wodzie bez ucieczki przez wiele godzin i rozstroju żołądka. Więc przyniesienie lekarstw może być naprawdę pomocne i możesz po prostu cieszyć się łowieniem ryb, zamiast martwić się o chorobę.Tak długo, jak będziesz korzystać z tego, co przeczytałeś w tym artykule, powinieneś być w stanie zwiększyć szybkość połowu i dobrze się przy tym bawić. Cieszenie się sportem wiąże się z odniesieniem w nim sukcesów, więc upewnij się, że jak najszybciej zaczniesz korzystać z tych wskazówek, a na obiad zjesz rybę!