Prawie każdy z alergiami boryka się w pewnym momencie swojego życia i choć dla wielu osób jest to niewielka uciążliwość, dla innych może być bardzo poważnym problemem.

Jeśli masz dość radzenia sobie z alergiami, pomoc jest w drodze. Poniższe wskazówki mogą pomóc w znalezieniu potrzebnej ulgi.Jeśli musisz pracować, prowadzić samochód lub w inny sposób funkcjonować przez cały dzień, trzymaj się z dala od leków przeciwalergicznych, które wywołują senność. Obecnie dostępnych jest wiele mniej sennych preparatów, takich jak loratadyna. Leki te zapewniają bezpieczniejszy sposób kontrolowania objawów w dni, w których nie możesz drzemać w środku popołudnia.Jeśli dokuczają Ci różne alergie w Twoim domu, spróbuj umieścić jeden lub dwa osuszacze w pomieszczeniach wspólnych. Zmniejszenie wilgotności o co najmniej połowę może naprawdę ograniczyć potencjalny wzrost pleśni, a wiadomo, że pleśń w dużym stopniu przyczynia się do alergii.Chroń swoje włosy. Jeśli masz włosy od średniej do długiej, prawdopodobnie już wiesz, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu oznacza powrót z pyłkiem we włosach. Pleśń, zarodniki i inne alergeny zostają uwięzione we włosach i mogą w nocy zetknąć się z poduszką. Jeśli to możliwe, za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz na dłużej niż 10 lub 15 minut, chowaj wszystkie włosy w czapkę.Kiedy wiesz, że rozpocznie się sezon alergiczny, wykorzystaj ten czas na wakacje. Oczywiście, spędzanie czasu na zewnątrz sprawi, że twoje alergie zadziałają i nie chcesz cały czas siedzieć w środku. Idź do miejsca na plaży, gdzie możesz być wolny od alergii.Jeśli lubisz biegać, ale cierpisz na alergie, unikaj wietrznych dni i biegaj później. Wiatr ma tendencję do powodowania unoszenia się pyłków. Również w późniejszych godzinach dnia pyłek nie jest tak wysoki, jak w innych porach dnia.Kiedy twoje alergie działają, nie pij ani nie jedz żadnych produktów mlecznych. Nie pozwól, aby alergie zrujnowały Ci życie, skorzystaj z tych wskazówek dla lepszego zdrowia

Te pokarmy i napoje zwiększają ilość posiadanej flegmy, co tylko pogorszy twoje samopoczucie.

Żywność i napoje, których chcesz unikać, to mleko, jogurt i ser. Istnieje wiele niemlecznych wersji Twoich ulubionych produktów mlecznych.Jednym z objawów alergii jest kroplówka zanosowa; jeśli cierpisz z tego powodu na ból gardła, możesz użyć płukania gardła słoną wodą, aby uzyskać natychmiastową ulgę. Wystarczy dodać trochę soli kuchennej do ciepłej wody, napełnić usta i odchylić głowę do tyłu, aby przepłukać gardło. Może to pomóc złagodzić podrażnione gardło.Jeśli ktoś w Twoim domu ma alergię, najlepiej często odkurzać dywan i chodniki. W ten sposób mniej alergenów unosi się w twoim domu. Ważne jest również sprawdzenie odkurzacza. Dzieje się tak często w przypadku starszych modeli odkurzaczy, które wykorzystują te oddychające torby z tkaniny i uwalniają alergeny z powrotem do środowiska. Nowoczesne odkurzacze często są wyposażone w filtry HEPA. Urządzenia te wychwytują większość cząstek stałych, co zapobiega ich gromadzeniu się w powietrzu.Jeśli zmagasz się z tępymi, przewlekłymi bólami głowy, przyczyną dyskomfortu mogą być alergie. Zacznij szukać możliwych źródeł alergenów we własnym domu, zanim zaczniesz szukać bardziej oczywistej przyczyny. Powszechne kontrole środowiskowe obejmują usuwanie poduszek z pierza i kołder puchowych oraz zastępowanie poszewek na poduszki hipoalergicznymi. Pomaga również cotygodniowe pranie pościeli.Niezależnie od tego, czy alergie powodują tylko niewielki dyskomfort, czy też mają silnie negatywny wpływ na Twoje życie, możesz znaleźć w nich ulgę. Wskazówki i techniki, których nauczyłeś się w tym artykule, mogą przynieść ulgę w objawach alergii. Zacznij ich używać już dziś i uzyskaj przewagę nad alergiami.