W każdym mieście, w alejkach, przy chodniku znajdziemy różnego typu oświetlenie, będą to lampy, latarnie które po zmroku będą oświetlały nasze miasto.

Mała architektura może być dostosowana do ogólnego zamysłu architektonicznego całego miasta. Będzie to przykładowo odpowiednim kolor, styl lamp czy też ławek. Obecnie producenci oferują bardzo wiele nowoczesnych rozwiązań, mogą być to lampy zasilane żarówkami ledowymi, które oszczędzają energię, dodatkowo dają dużo światła. Oczywiście dostępne są także lampy stylizowane na klasyczne, można zatem dopasować ich wygląd do naszych potrzeb.

Oświetlenie miejskie i parkowe

Nowoczesne lampy miejskie i ogrodowe

Często w parkach, przy alejkach spotykane są lampy żeliwne, są one najbardziej tradycyjne. Często z żeliwa można wykonać bardzo interesujące konstrukcje, które będą świetnie nadawały się do małych parków. Dostępne są także lampy stalowe oraz aluminiowe. Obecnie coraz częściej aluminium jest materiałem wybieranym, jeżeli chodzi o lampy. Jest to materiał, który jest odporny na korozję, dzięki czemu lampy tego typu przez wiele lat mogą służyć jako oświetlenie miejskich chodników. Lampy mogą posiadać światło skierowane w dół lub też dookólne, warto dobrać także odpowiednią wysokość danej lampy. Mogą posiadać jeden lub też kilka punktów świetlnych, możemy dostosować je do różnego typu żarówek.

Producenci lamp oferują także lampy ogrodowe, często są to nieco niższe lampy miejskie, w tym przypadku mogą posiadać wysokość 1 m, tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się w naszym ogrodzie. Oczywiście często oferowane są także kinkiety w stylu lamp, które możemy przyczepić do elewacji naszego budynku. Dzięki temu będziemy mogli oświetlić cały teren przed naszym domem, z pewnością dobrym pomysłem będzie umieszczenie odpowiedniego oświetlenia przed wjazdem do garażu przy też przed wejściem do naszego domu.

Bogatą ofertę lamp miejskich i ogrodowych możemy znaleźć na stronie https://promarlighting.pl/. Są tam modele nowoczesne, jak również klasyczne, zatem będziemy mogli dopasować je do stylu naszego budynku. Z pewnością warto stawiać na rozwiązanie solidne, wykonane z materiałów, które nie ulegają korozji, możemy wybrać także lampy żeliwno-stalowe w zależności od wyglądu, jaki będziemy chcieli uzyskać.