Obecnie prowadzimy intensywny tryb życia, czasem nie starcza nam czasu w ciągu dnia na wszystkie obowiązki, dlatego nie zawsze możemy sobie pozwolić na spędzaniu wielu godzin na siłowni.
Chcemy, aby nasze treningi były bardziej efektywne i wydajne w krótszym czasie. Dlatego możemy zdecydować się na treningi EMS, czyli elektrycznej stymulacji mięśni, który obiecuje dać efektywność 90-minutowego treningu w 30-minutowej sesji.
Jak działają treningi EMS?
Trening EMS wykorzystuje impulsy elektryczne do zwiększenia skurczów mięśni. Kiedy ćwiczysz, dobrowolnie kurczysz mięśnie, jednak technologia EMS wywołuje mimowolne intensywne skurcze mięśni, których organizm sam nie może wywołać, aby uzyskaj więcej podczas ruchów bez konieczności robienia podczas treningu czegokolwiek inaczej. Trening EMS zmniejsza tkankę tłuszczową i buduje mięśnie, poprawia również kondycję i wydajność w krótkim czasie, jest to zatem dla wielu osób atrakcyjna, wydajna czasowo i skuteczna alternatywa dla tradycyjnych treningów na siłowni.
Treningi EMS są polecane dla osób dążących do poprawy ogólnej siły i składu ciała. Możesz z nich korzystać również wtedy, kiedy urazy mięśni czy stawów lub inne stany nie pozwalają na wykonywanie zwykłych ćwiczeń oporowych z ciężarami. Podczas treningu EMS nosi się specjalny kombinezon, który jest zaopatrzony w elektrody rozmieszczone na różnych miejscach na ciele i jest kontrolowany przez trenera. Możemy zapisać się na treningi grupowe i personalne, podczas których trenerzy są odpowiedzialni za kontrolowanie prądu w kombinezonie, aby zmaksymalizować efektywność ćwiczeń. Tego typu trening z pewnością w krótkim czasie przyniesie spodziewane efekty.
Zajrzyj na stronę smartgym.com.pl, jeśli chcesz zapisać się na treningi EMS i dowiedzieć więcej na temat takich ćwiczeń. Trening EMS stymuluje tkanki mięśniowe znajdujące się głęboko i trudniejsze do aktywacji podczas konwencjonalnych sesji treningowych. Podczas treningu urządzenie EMS pomaga wydłużyć czas skurczu mięśni, co skutkuje bardziej intensywnym treningiem i szybszym przyrostem mięśni, co nie byłoby możliwe podczas typowej sesji treningowej.