Jeśli otworzysz konto bankowe, zobaczysz, jakie liczne możliwości otworzą się przed tobą.

W ostatnich latach nastąpiła prawdziwa rewolucja na rynku usług bankowych, a także ich ogromna popularyzacja. Dziś niemal każda dorosła osoba ma konto w banku, a dzięki stale unowocześnianym technologiom niemal każdego dnia otwierają się przed tobą nowe możliwości obsługi. Obsługa i zarządzanie kontem z telefonu komórkowego czy za pośrednictwem Internetu, płatności bezgotówkowe, płatności za pomocą smartfona, przelewy online, całodobowy dostęp do konta, można by wymieniać bez końca. Jednak wszystko to zaczyna się od pierwszego konta bankowego, najczęściej osobistego, czyli konta oszczędnościowo-rozliczeniowego. Otwarcie takiego konta zajmuje co najwyżej kilka chwil, nie musisz nawet wstawać z kanapy w salonie, ale musisz poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniej oferty online dla swoich potrzeb. Oczywiście warto poświęcić ten czas, ponieważ posiadanie konta osobistego ma wiele zalet dla użytkownika. Wiele osób nadal trzyma swoje oszczędności w domu. Czasem jest to sejf, książka, pudełko, czasem nawet skarpetka w szufladzie lub pod materacem. Poznaj korzyści z posiadania osobistego konta bankowego

Nie jest to jednak najlepszy sposób na przechowywanie gotówki, gdyż wiąże się to z dużym ryzykiem utraty środków, czy to podczas kradzieży, czy w wyniku zdarzenia losowego.

Podobnie wygląda sytuacja, gdy nosisz przy sobie dużo gotówki. Twoje środki z pewnością będą znacznie bezpieczniejsze, jeśli zdeponujesz je na swoim koncie osobistym. W ten sposób pieniądze chronione, a nawet jeśli ktoś ukradnie twoją kartę, lub zwyczajnie ją zgubisz, prawdopodobnie nikt nie użyje jej bez podania kodu PIN. Możesz ją natychmiast zablokować i anulować jej użycie w banku na specjalnej infolinii. Przed podjęciem decyzji, do jakiego banku udać się w sprawie założenia konta, możesz zobaczyć ranking kont osobistych. Otwierając konto bankowe i przekazując swoje pieniądze, okazujesz zaufanie tej instytucji, która nie ma zamiaru zawieść twojego zaufania, oferując ubezpieczenie twoich środków zgromadzonych na koncie. Oznacza to, że jeśli bank czy inna instytucja finansowa upadnie, otrzymasz odszkodowanie za poniesione straty.