Chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny, na co warto zwracać uwagę? Wiele osób zwraca uwagę na oprocentowanie, ale przecież oprocentowanie to nie wszystkie koszty.

To tak samo jak w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego. Wychodzi, że oprocentowanie jest niskie prawie jak kordytu hipotecznego, ale jeśli weźmiemy RRSO, czyli całe oprocentowanie roczne to nagle się to podwaja, bo wlicza się do tego prowizje, ubezpieczenia i inne koszty. To to, dlatego w przypadku kredyty hipotecznego również trzeba będzie to sprawdzać. Przekonamy się wtedy, jaki jest całkowity koszt. Im niższy tym lepiej. Kredyt hipoteczny zaciągamy na kilkadziesiąt lat, dlatego nawet minimalnie oszczędnością w jednym miesiącu dają ogromne sumy na końcu.

Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego trzeba będzie się zgłosić do doradcy finansowego, a on powie nam jak to wszystko wygląda. Im wcześniej pójdziemy tym szybciej zbierzemy ważne dla nas informacje. Musi to być doradca finansowy działający niezależnie i mający dla nas przygotowaną bardzo dobrą ofertę. Wtedy wiemy, że mamy wszystko w jednym miejscu i u tego człowiek załatwiamy wszystkie sprawy.

Zakres pomocy doradcy finansowego

Na pewno wyliczenia to jedno, ale trzeba będzie wysłać wnioski. To bardzo, ale to bardzo ważne żeby również sprawdzić umowę. Czy wszystkie zapisy są prawidłowe? Bywa z tym bardzo różnie, dlatego doradca finansowy musi to sprawdzić. My nie wiemy jak to zrobić, a często w ogóle umów nie czytamy. To znaczy, że stwarzamy dla siebie zagrożenie, a tego na pewno nie chcemy. Doradca finansowy sprawdzi wszystkie nasze dokumenty i będzie wiedział, na jaką kwotę kredytu hipotecznego można będzie liczyć. To na pewno ma dla nas ogromne znaczenie, bo chcemy dostać dużo pieniędzy? Pomoc doradcy znajdziemy na doradca finansowy Kraków. Tutaj jest tak dobrze opisana oferta, że wiemy, czym dokładnie zajmuje się doradca finansowy i w czym jest w stanie nam pomóc. Z takiej oferty po prostu trzeba będzie skorzystać, bo nam się to bardzo, ale to bardzo opłaca.