W każdej firmie wykorzystywane są różnego rodzaju programy komputerowe, które pozwalają na tworzenie dokumentów, różnego rodzaju tabel, czy też raportów.

Oczywiście najpopularniejszym pakietem biurowym jest Microsoft Office, który jest bardzo uniwersalnym zestawem oprogramowania, w którym możemy znaleźć arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu czy też narzędzie do prezentacji multimedialnych. Oczywiście powinniśmy wybrać odpowiednią wersję, do użytku komercyjnego najczęściej wybierany jest pakiet Microsoft Office Professional, z wieczystą licencję na użytkowanie.

Oprogramowanie dla użytkowników komercyjnych

Profesjonalnie programy biurowe dla firm

Naturalnie każdy komputer będzie potrzebował także systemu operacyjnego. Najczęściej wykorzystywany jest system Microsoft Windows, w zależności od tego czy korzystamy z niego w domu czy też w firmie powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj licencji, do użytku komercyjnego powinny być dobrane odpowiednie wersje systemu, w tym przypadku mogą być to systemy Windows 10 dedykowane dla firm czyli Enterprise, Workstation czy też Professional. W przypadku starszych modeli komputerów dobrze sprawdzi się także starszy system Microsoft Windows 7.

Oczywiście kupując programy dla firm powinniśmy zwrócić uwagę iż licencje często przewidują ilość stanowisk na których mogą być one użytkowane. W przypadku firm które posiadają wiele komputerów najlepszym wyborem będzie zakup dużego pakietu, co będzie wiązało się z pewnymi korzyściami finansowymi. Należy pamiętać że im więcej stanowisk obsługuje dana licencja, tym cena jednostkowa będzie niższa.

Obecnie oprogramowanie kupujemy w postaci cyfrowego klucza, natomiast pakiety instalacyjne będziemy pobierali ze strony Microsoft czy też innych producentów. Klucze do różnych rodzajów oprogramowania możemy zakupić w sklepie https://teamnet-software.pl. To bardzo wygodna forma dystrybucji, obecnie komputery posiadają dostęp do szybkich łączy, zatem pobranie nie będzie problemem. Do instalacji możemy wybrać bardzo wygodne pamięci pendrive.