Celem podkoszulka jest zminimalizowanie plam potu i dezodorantu na pozostałych ubraniach.

Przedłuża to żywotność koszul, mundurów i innej odzieży wierzchniej, ponieważ pozwala im pozostać czystszymi na dłużej. Możesz w ten sposób prać ubrania wierzchnie rzadziej, powiedzmy, co drugi raz lub co trzy razy, kiedy je nosisz, a nie za każdym razem, gdy je zdejmujesz. Noszenie koszulki sprawia również, że koszule i garnitury czy uniformy służbowe wyglądają schludniej, zapewniając dodatkową warstwę, ukrywając sutki, biustonosz czy włosy na klatce piersiowej, aby nie prześwitywały spod materiału.

Koszulki z nadrukiem dla osób związanych z medycznymi zawodami

Jaki materiał jest najlepszy na koszulki medyczne?

Podkoszulki z długimi rękawami i koszulki termoaktywne dostosowują koszulę i spodnie lub mundur, uniform czy garnitur biznesowy do niekorzystnej pogody. W ten sposób twoja garderoba używania na co dzień, do pracy czy wykonywania treningu będzie bardziej wymienna, ponieważ pozwoli ci nosić podobne stroje przez więcej sezonów. Jeśli dużo się pocisz, sprawdź w sklepach ofertę koszulek termoaktywnych, które są wykonane z lekkich i przewiewnych materiałów odprowadzających wilgoć i zapobiegających wchłanianiu wilgoci.

W sprzedaży znajdziemy mnóstwo rodzajów koszulek do noszenia zarówno pod ubraniami, jak i na wierzchu. Koszulki męskie i damskie mogą mieć okrągłe wycięcie różnej wielkości pod szyją lub w kształcie litery v, możemy również wybrać koszulki polo z niewielkim kołnierzykiem i guzikami na dekolcie. Kiedy mieszkasz w chłodniejszym klimacie, podkoszulek z długim rękawem może zastąpić długą bieliznę termiczną. Możemy również wybrać koszulki kompresyjne, szczególnie jeśli dużo ćwiczymy, ponieważ pomagają w regeneracji po treningu.

Tkanina na koszulki medyczne powinna być stosunkowo cienka i elastyczna, aby nie prześwitywała przez warstwę zewnętrzną. Czysta bawełna jest wytrzymała i godna zaufania jako warstwa pośrednia lub zewnętrzna. Rozciągliwe mieszanki z połączenia bawełny i włókien syntetycznych zapewniają gładki wygląd i rozciągliwość, która zachowuje swój kształt. Nowoczesne tkaniny techniczne są specjalnie zaprojektowane z właściwościami odpornymi na pot lub odprowadzającymi wilgoć.