Podczas podróży do Japonii zauważysz, że w każdym mieście jest tyle rzeczy do odwiedzenia i doświadczenia, ale ważne jest, aby nie przeoczyć małych ukrytych klejnotów.

Miejsca i obszary, takie jak małe wioski i mniej znane świątynie, mogą naprawdę wzbogacić ogólne wrażenia z podróży do kraju. W Japonii możesz spacerować po dzielnicach wielkich metropolii, zwiedzać spokojne świątynie, oglądać gaje bambusowe i pięknie utrzymane ogrody, wziąć udział w lokalnych świętach i festiwalach, kąpać się w gorących źródłach, uprawiać sporty zimowe, nurkować oraz opalać na plażach. Z pewnością każdy turysta znajdzie odpowiednią formę rozrywki i zwiedzania dostosowaną do swoich potrzeb. Historyczna Kamakura nie zawsze jest pierwszym wyborem dla turystów, jeśli chodzi o jednodniowe wycieczki do Tokio, ale prawdopodobnie powinna być. Oprócz wielu świątyń buddyjskich, które sięgają VIII wieku, Kamakura jest domem dla słynnego japońskiego Wielkiego Buddy i bambusowego lasu, który jest bardziej atrakcyjny i mniej zatłoczony niż jego słynny odpowiednik w Kioto. Najpopularniejszy wybór, aby wybrać się na jednodniową wycieczkę z Tokio, jest góra Fuji. Jednodniowa wycieczka do Nikko jest prawdopodobnie najczęstszym wyborem wśród turystów z Tokio i nie bez powodu. Jeśli chcesz spędzić więcej czasu wśród gór i jezior poza miastem, powinieneś rozważyć nocleg.

Jeśli szukasz sposobu na przeniesienie trasy z Kioto na wyższy poziom, rozważ jednodniową wycieczkę na górę Koya.

Jeśli chcesz pokonać 25-kilometrowy szlak na szczyt, musisz spędzić tam noc, ale jeśli nie masz zbyt wiele czasu, wybierz przejażdżkę kolejką linową na górę i z powrotem ze stacji. Wielu turystów szuka w Internecie jednodniowej wycieczki z Tokio do Nara, ale jest to o wiele łatwiejsze, jeśli wycieczka do Japonii odbywa się w regionie Kansai. Wielu turystów widziało obraz japońskiej bramy torii wynurzającej się z wody, ale nie wiedzą, gdzie ona jest. W rzeczywistości jest ich kilka w całym kraju, ale najbardziej popularna jest świątynia Itsukushima, położona na wyspie Miyajima, tuż przy wybrzeżu zachodniego miasta Hiroszima. Jest to szczególnie warta odbycia jednodniowa wycieczka z Hiroszimy, jeśli tęskniłeś za Nara, ponieważ Miyajima jest także domem dla jeleni.