Kiedy wybierasz najlepszy wózek dla swojego dziecka, weź pod uwagę kilka czynników, które mają ogromny wpływ na dalsze użytkowanie tego produktu. Bez wątpienia znaczenie dla komfortu zarówno Twojego, jak i Twojego dziecka mają koła w wózku!

Sklep z wózkami dziecięcymi w Warszawie oferuje mnóstwo modeli zarówno z małymi, jak i dużymi kołami. Okazuje się, że ta kwestia jest dość często pomijana przez rodziców, a w szczególności tych młodych. To spory błąd, ponieważ ma to naprawdę spore znaczenie. Ma wpływ nie tylko na prowadzenie danego pojazdu, ale również na komfort Twojej pociechy podczas każdego spaceru!

Dobór odpowiednich kół naprawdę ma znaczenie

Wybierając wózki Warszawa dobrze zastanów się przed podjęciem decyzji. Ma ona bowiem wpływ na spokój rodziców, a tym samym również i ich dziecka. To wszystko się ze sobą łączy! Podczas dokonywania zakupu weź pod uwagę rozmiar kół. Jeżeli są spore, to zapewniają sporą amortyzację. Świetnie sprawdzą się one w przypadku nierównych, a nawet wyboistych dróg. Są zatem polecane wszystkim osobom, które mieszkają na wsi, czy na obrzeżach dużych aglomeracji. Na chodnikach, a także w parkowych alejkach doskonale sprawdzą się mniejsza kółka. Są one znacznie bardziej zwrotne, zatem świetnie zdają egzamin również podczas zakupów w supermarkecie.

Trzy czy cztery koła?

W sklep z wózkami ww.wozki-foteliki.pl znajdziesz zarówno wózki z trzema, jak i czterema kołami. W takim razie który model wybrać? Podstawowa różnica jest taka, że trójkołowce są znacznie bardziej zwrotne. Zajmują również mniej miejsca, zatem są raczej polecane osobom, które mieszkają w blokach. Wózek czterokołowy z kolei zdecydowanie lepiej poradzi sobie z różnymi przeszkodami, na przykład z krawężnikami. Lepiej też prowadzi się go, na przykład w śniegu. Ilość kół to raczej kwestie drugorzędna, choć również warto wziąć ją pod uwagę. Najważniejsza jednak jest sama wielkość kół i materiał, z którego zostały wykonane. To również ma spory wpływ na ich trwałość. Na rynku znajdziesz zarówno wózki z kółkami plastikowymi, jak i gumowymi, czy też całkiem pompowanymi! Te ostatnie mogę nie sprawdzić się, na przykład podczas wycieczek po lesie. Tam dość łatwo można je przebić. Ostatecznie wybór należy do Ciebie. Dokładnie przeanalizuj swoją sytuację, a także swoje potrzeby, a na pewno podejmiesz dobrą decyzję.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: Bugaboo