Jeśli dopiero zaczynałeś jako ogrodnik, prawdopodobnie masz wizje pięknego, obfitego ogrodu i wielu przyjemnych godzin uprawiania ziemi i zbierania owoców swojej pracy.

Chociaż z pewnością może tak być, bardzo często ogrodnictwo to dużo ciężkiej pracy, po której następuje zdumiewające rozczarowanie – przynajmniej dopóki nie wiesz, co robisz! Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci jak najszybciej pielęgnować zielony kciuk.Projektując ogród na swoim podwórku, dobrym miejscem do rozpoczęcia jest drzewo lub żywopłot jako kotwica lub fundament konstrukcyjny ogrodu. Posadź trawy i byliny wokół wyższej, centralnej rośliny, aby nadać jej teksturę, kolor i płynność. Z czasem te rośliny wypełnią się w miarę wzrostu i będą wyglądać wspaniale na tle wyższych drzew lub krzewów.Projektując swój ogród, wybieraj rośliny o wysokiej wydajności, takie jak pomidory i zioła. Te przedmioty pozwolą Ci zmaksymalizować dostępną przestrzeń w Twoim ogrodzie. Im więcej produktów możesz uprawiać w domu, tym więcej pieniędzy możesz co miesiąc zaoszczędzić na rachunku spożywczym, więc opłaca się wiedzieć, co przyniesie Ci najwięcej korzyści.Przeanalizuj glebę, zanim zaczniesz pracować w ogrodzie. Analiza gleby jest niedroga i może być wykorzystana do ustalenia, jakie składniki odżywcze należy dodać, aby zapewnić zdrowe środowisko ogrodu. Kilka lokalizacji Cooperative Extension oferuje tę usługę i dobrze jest wiedzieć, jaki rodzaj gleby posiadasz, aby uniknąć uprawy wadliwych upraw.Jeśli problemem jest przestrzeń, spróbuj ogrodnictwa pionowego. Nawet przy ograniczonej przestrzeni mieszkań i kamienic, wiele osób ma dobrze prosperujące ogrody na małej powierzchni, którą zajmują, korzystając z ogrodnictwa pionowego. Zwiększ zainteresowanie swoim ogrodem dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Korzystając z kratownicowych ogrodów, latem można uprawiać fasolkę szparagową, pomidory i ogórki na małym miejscu, a jesienią na tej samej przestrzeni można uprawiać różne rodzaje zieleni.Zastanawiasz się, czy potrzebujesz podlewać trawnik? Dobrym sposobem, aby to stwierdzić, jest po prostu przejście przez nią.

Jeśli widzisz swoje ślady, masz spragniony podwórko. Co tydzień Twój trawnik powinien otrzymywać do jednego cala wody. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której nie pada często, pamiętaj o przeprowadzeniu „testu śladu” na trawniku, gdy nie masz pewności, czy jest wystarczająco dużo do picia.Jeśli zamierzasz wykonywać dużo pracy w ogrodzie bardzo blisko ziemi, na przykład pielenie lub sadzenie roślin, użyj stołka ogrodowego lub podkładki, aby chronić kolana. Ułatwi to ponowne wstanie i poruszanie się po zakończeniu, a także zmniejszy siniaki na kolanach.Czy wiesz, że podlewanie roślin ogrodowych na zewnątrz wodą z czosnkiem może pomóc odpędzić szkodniki? Po prostu obierz liście z kilku ząbków czosnku i umieść je w dużym pojemniku, takim jak czysty plastikowy dzbanek na mleko. Napełnij pojemnik wodą i pozostaw czosnek przez dzień lub dwa przed podlaniem roślin.Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, powinieneś być w stanie dobrze rozpocząć swoje hobby ogrodnicze. Należy pamiętać, że ogrodnictwo kontenerowe jest bardzo łatwą i kontrolowaną metodą ogrodnictwa, która jest idealna dla początkujących. Możesz posadzić prawie wszystko w ogrodzie kontenerowym, a jeśli jesteś najemcą, możesz łatwo zabrać swój ogród ze sobą, jeśli się przeprowadzisz. Pamiętaj tylko, aby dobrze nawadniać ogród w pojemnikach, ponieważ nie będzie miał żadnych zasobów, z których można czerpać, poza tym, co mu dasz.