Klienci banków, którzy decydują się na kredyt hipoteczny, powinni brać pod uwagę wysokość oprocentowania kredytu, marży banku, różnego rodzaju opłaty dodatkowe oraz ubezpieczenie.

Koszt kredytu w dużej mierze zależy od kwoty, którą pożyczamy oraz od okresu spłaty. Koszt kredytu możemy obniżyć poprzez większy wkład własny, czy też często w przypadku promocji poprzez zakup dodatkowych produktów, może być to karta płatnicza, czy też rachunek osobisty.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny na dobrych warunkach?

Na czym polega rola doradcy kredytowego?

Często kredyty hipoteczne zaciągane są na okresy od 20 do 30 lat, dlatego należy bardzo uważnie sprawdzić oferty różnych banków. Dodatkowo możemy skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który wie jakie czynniki wpływają na koszty, dzięki czemu pomoże nam wybrać najbardziej opłacalną opcję. Klient powinien liczyć się także z koniecznością dostarczenia dokumentów, które świadczą o jego zarobkach, zatrudnieniu, niekiedy banki wymagają także wyciągu z konta osobistego. Niekiedy przygotowanie wszystkich dokumentów zajmuje wiele czasu, dlatego doradca może nam podpowiedzieć, o jakie dokumenty należy wystąpić wcześniej, aby jak najszybciej zebrać całą dokumentację, która będzie konieczna w celu złożenia wniosku o kredyt.

Niektóre banki oferują kredyt hipoteczny, gdzie przez kilka lat gwarantuje stałe oprocentowanie, lub też możemy zdecydować się na kredyt ze zmiennym oprocentowaniem. Wiele różnych ofert, rodzajów kredytów wpływa na problem z jego oceną. Doradca finansowy, który sprawnie porusza się po rynkach, będzie w stanie ocenić, która oferta w przypadku kwoty, jaką chcemy pożyczyć, będzie dla nas najbardziej korzystna. Może zapoznać się z umową, sprawdzić jej zapisy, aby upewnić się, że podpisujemy umowę, która nie będzie zawierała różnych zapisów, które mogłyby nas w przyszłości dodatkowo obciążać. Doradca ma negocjować także wysokość różnych opłat dodatkowych, w przypadku jeżeli posiadamy pozytywną historię kredytową, mamy wysokie dochody, wówczas bank może obniżyć nieco niektóre opłaty.

Ekspert finansowy pomoże nam w uzyskaniu nie tylko kredytu hipotecznego, ale także innych kredytów oraz pożyczek. Z ofertą możemy zapoznać się na stronie http://1ekspert.pl, w wielu wypadkach warto rozpocząć współpracę z doradcą, który pomoże nam na wszystkich etapach ubiegania się o kredyt, pomoże przygotować dokumenty, wypełnić wniosek, wynegocjuje lepsze warunki.