Wiele firm działa na terenie Niemiec albo, chociaż przez ten teren jadą. To oznacza, że tam tankujemy, dlatego można odzyskać pieniądze z VAT.

Tylko trzeba będzie wiedzieć jak to zrobić. Pierwsza sprawa i ta najważniejsza to posiadanie w Polsce firmy. Musi być to firma działającą, ale również taka, która rozlicza się z Vat. Inne rozliczenia nie uprawniają nas w żaden sposób do zwrotów podatku vat. Tylko czynni płatnicy vat mogą sobie na to pozwolić. Sami widzimy, że płacenie vat ma wiele zalet, dlatego nie ma się, co dziwić, że mnóstwo firm właśnie w ten sposób się rozlicza. Skoro można na tym zyskać to trzeba okazję wykorzystać. Do odzyskania podatku vat uprawniają nas faktury na naszą firmę i trzeba będzie we wszystkie zbierać. Jeśli śpimy w hotelu gdzieś na trasie to również można będzie to odliczyć od podatku vat. Wszystkie płatne przejazdy też się do tego zaliczają. Oznacza to, że trzeba będzie się na tym bardzo dobrze znać, bo tylko wtedy szanse na odzyskanie vat są większe. Na pewno trzeba się na tym bardzo dobrze znać, dlatego im szybciej wiedzę zdobędziemy tym będzie lepiej dla nas. Jak to zrobić? Można się wszystkiego nauczyć, ale trzeba mieć na to czas. Z tym czasem nie jest za dobrze, dlatego powierzamy to zadanie komuś, kto się na tym zna i wie jak się za to zabrać. My wiemy, że wszystko działa jak należy i że firma w naszym imieniu wypełni wszystkie potrzebne nam wnioski.


Przygotowanie do odzyskania pieniędzy

Wnioski muszą być bardzo dobrze wypełnione, bo to jedyna szansa na szybkie otrzymanie pieniędzy. Błędy, które zostaną wykryte przez urząd skarbowy w danym kraju oznaczają wydłużenie naszej sprawy. Tego na pewno nie chcemy, dlatego trzeba wiedzieć jak i rozliczenie podatku z Holandii, a wtedy na pewno uda nam się to szybko zrobić. Pieniądze po kilku miesiącach trafią na nasze konto firmowe. Trzeba się cieszyć, że taka możliwość istnieje i można na tym naprawdę dużo zyskać. Im szybciej się zainteresujemy odzyskiwaniem pieniędzy tym lepiej dla naszego budżetu.