Zastanawiasz się, kiedy udrażnianie rur jest najbardziej potrzebne? Przede wszystkim wtedy, gdy woda podnosi się w toalecie i opada bardzo wolno lub słychać dziwne bulgotanie podczas jej spuszczania.

Kolejnym sygnałem jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z kanalizacji. Powinieneś być zaniepokojony, gdy spuszczając wodę w toalecie wybija w wannie lub prysznicu. To zjawisko bardzo złe, które świadczy o niesprawności całej sieci kanalizacyjnej w twoim domu. Jeszcze gorzej, gdy zalewamy sąsiadów, ponieważ nasze odpływy są zatkane. Wtedy pojawiają się mokre plamy pod wanną i zlewem, a także na suficie sąsiada. Bardzo często woda wypływa wtedy w drugiej komorze zlewozmywaka i nie jesteśmy w stanie jej w skuteczny sposób usunąć. Przeciekające na łączeniach rury odpływowe mogą być powodem poważnego zalania, a także uszkodzenia wielu akcesoriów w domu. Problematyczny jest także wolny odpływ z umywalki, który świadczy o tym, że masz zapchany syfon.

Ponadto częstą przyczyną zatorów jest także źle wykonana instalacja, która na etapie montażu została nieprawidłowo wykonana. Przyczyną problemów może być także nieprawidłowe odpowietrzenie kanalizacji lub za mała średnica rur kanalizacyjnych.

Zastanawiasz się, jak uniknąć problemu z kanalizacją? Przede wszystkim postępuj właściwie i stosują się do zasad. Nigdy nie wlewaj tłuszczu do kanalizacji, użyj sitka w odpływie prysznicowym aby zatrzymało włosy, unikaj spuszczania fusów i skorupek jaj, a także nie wsypuj dużych ilości chemicznych środków do udrażniani. Ponadto, regularnie czyść syfon pod zlewem i umywalką, a raz w tygodniu napełni zlew do pełna ciepłą wodą i spuść. Pamiętaj również, aby nie wrzucać. Nie wylewaj resztek farb i zapraw budowlanych do rur, a
zanim włożysz naczynia do zmywarki usuń resztki jedzenia. Bardzo ważne jest także profilaktyczne czyszczenie instalacji i usuwanie tłuszczu przed myciem naczyń. Dzięki odpowiednim działaniom przepychanie kanalizacji Warszawa nie będzie konieczne.