Gotowa spółka to nic innego, jak podmiot jaki wcześniej został zarejestrowany.

Obecnie nie brakuje firm, jakie specjalizują się w sprzedaży takich spółek. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób. W szczególności dla tych, które nie mają ochoty oczekiwać na żmudne zakończenie procesu rejestracji. Nabywając taką spółkę, można od razu przystąpić do działania, ciesząc się m.in. z tego, że ma ona własny NIP i REGON. Co jeszcze trzeba wiedzieć na ten temat?

Zakup gotowych spółek

Właściwie to nie sposób wymienić w jednym miejscu tych wszystkich miejsc, jakie są w stanie zapewnić tego typu usługę. Na pierwszym miejscu można wymienić kancelarie prawne, które oferują nie tylko sprzedaż, ale także kompleksowe wsparcie, jakie związane jest z tym przejęciem. Są też takie korporacje, jakie w swojej ofercie mają już gotowe spółki z o.o. Można również rozejrzeć się po znanych portalach ogłoszeniowych, gdzie tego typu ofert nie brakuje. Ważne jest jednak to, aby sprawdzić, co dokładnie zawiera się w danej ofercie sprzedaży. Mowa tu o takich podstawowych elementach jak:

przygotowanie umowy sprzedaży gotowej spółki,
przygotowanie niezbędnych formularzy, jakie będą związane z takimi zagadnieniami, jak KRS, NIP (urząd skarbowy), REGON (urząd statystyczny),
złożenie dokumentów w dedykowanych do tego urzędach,
wsparcie notariusza, który będzie nadzorował, aby proces sprzedaży odbywał się zgodnie z prawem,
koordynacja procesu rejestracji i zmian, jakie są związane ze zmianą właściciela,
przekazanie nowemu właścicielowi dedykowanych dokumentów.

Gotowe spółki – gdzie je kupić?

Bezpieczeństwo zakupu gotowej spółki

Nie każda osoba, która planuje wejść na rynek, zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje taka możliwość jak zakup gotowej spółki. Skraca to ogromnie wykonanie pewnych działań i daje możliwość szybszego wejścia na rynek. W głowach osób mających tą świadomość powstaje pytanie odnoszące się do tego, czy jest to działanie legalne? Oczywiście, że tak. Zakup gotowej spółki to proces całkowicie legalny, zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Tym bardziej że cały proces koordynowany jest przez notariusza, który zajmuje się potwierdzeniem nabycia 100% udziałów w danej spółce.

Kto może skorzystać z zakupu gotowej spółki?

Jak już było mówione wyżej, praktycznie wszyscy mogą skorzystać z takiego typu usługi. Warto jednak udzielić dodatkowych wskazówek, aby wiedzieć, kto może na tym najbardziej zyskać. Mowa tu m.in. o:

przedsiębiorcach, którzy mają zamiar działać pod szyldem spółki z o.o.,
przedsiębiorcach, którzy mają zamiar pozyskać dofinansowanie z UE,
przedsiębiorcy, który potrzebuje dla swojej działalności osobowości prawnej spółki z.o.o.

Warto wiedzieć, że osoby nabywające gotowe spółki mają ułatwione wiele działań. Mowa tutaj m.in. o zgłoszeniu do VAT UE. To także opłacony minimalny kapitał zakładowy. Nie trzeba również obawiać się żadnych niepotrzebnych zobowiązań finansowych ani problemów z pracownikami, bo w takich formach prawnych nie są oni jeszcze zatrudnieni. Wszystko już będzie leżało po stronie przedsiębiorcy.