Nikt nie rodzi się z idealnym uśmiechem, niektórzy mają mniejsza wadę zgryzu, inni większą, niektórzy też czasami nie potrzebują pomocy ortodonty, ponieważ maja zgryz, który nie wymaga korekcji.

Jednak któż z nas nie chciałby mieć idealnie prostych zębów? Zarówno w wieku dziecięcym oraz gdy osoba jest już dorosła można udać się do ortodonty na konsultację by ten mógł nam doradzić odpowiednią metodę leczenia wady naszego zgryzu.
Aparat ortodontyczny przede wszystkim poprawia wizualnie wygląd naszych zębów, pozwala je wyprostować i stworzyć prosty uśmiech, który później będzie naszą wizytówką i powodem do dumy. Jakie typy aparatów ortodontycznych są stosowane najczęściej? Pośród różnych metod i narzędzi, które pozwalają na wyprostowanie naszych zębów oraz poprawienie naszego zgryzu, wyróżnia się zazwyczaj aparat ortodontyczny ruchomy oraz aparat ortodontyczny stały. Ten pierwszy najczęściej jest stosowany u dzieci, które jeszcze posiadają zęby mleczne. Zazwyczaj aparat ruchomy jest przeznaczony do tego by poprawiać wady zgryzu, nieodpowiednie ułożenie szczęk. Ruchomy aparat ortodontyczny nie jest w stanie idealnie wyprostować zębów, zauważa się to minimalnie. Stricte do prostowania zębów zazwyczaj stosuje się aparat ortodontyczny stały. Aparat tego typu składa się między innymi z zamków, które połączone są łukami, a z kolei zamki, przymocowane do zębów są ligaturami. Aparat ortodontyczny pomoże Ci nabrać pewności siebie.

Zamki oraz łuki są zazwyczaj metalicznego koloru, jednak jeśli chodzi o ligatury są one wykonywane praktycznie w całej palecie barw, dlatego też pacjent może przy każdej wizycie kontrolnej wymienić je na inny, pasujący mu w danym momencie kolor.

Jeśli chcemy mieć proste zęby, a największym problemem lub barierą jest dla nas widoczność aparatu, to warto wspomnieć również o tym, że obecnie są również dostępne aparaty lingwalne czyli wewnętrzne, są one mocowane po wewnętrznej stronie zębów. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są ceny aparatów ortodontycznych to sprawdź aparat ortodontyczny cena wrocław, na pewno znajdziesz tam interesujące Cię, a przede wszystkim wyczerpujące informacje.