Ludzie, którzy otrzymują straszną wiadomość, że zachorowali na cukrzycę, zwykle natychmiast się martwią, i słusznie.

Ta zniechęcająca choroba może być bardzo trudna do opanowania i może prowadzić do naprawdę nieprzyjemnych problemów, jeśli nie jest odpowiednio leczona. Jeśli cierpisz na cukrzycę, koniecznie przeczytaj ten artykuł.Dzieci z cukrzycą często mogą czuć się wykluczone lub inne niż ich koledzy z klasy. Musisz przypomnieć dziecku, że każdy jest inny i że jest jak każde dziecko z alergią na orzeszki ziemne lub okulary. Ich cukrzyca to tylko wstrząs w ich życiu, a nie przeszkoda, a pewnego dnia będą silniejszą osobą za ciężką pracę nad utrzymaniem jej na dystans.Nie opuszczaj posiłków, zwłaszcza śniadania. Jeśli między posiłkami upłynie zbyt dużo czasu lub całkowicie pominiesz posiłek, ryzykujesz, że poziom glukozy we krwi spadnie zbyt nisko. Diabetycy, którzy jedzą śniadanie, obiad i kolację bez pomijania posiłków, znacznie częściej mają normalne odczyty stężenia glukozy.Aby zaoszczędzić pieniądze, American Diabetes Association zatwierdza ponowne użycie lancetów testowych. Są to igły używane przez glukometr do badania poziomu cukru we krwi. Ponowne ich użycie powoduje, że stają się nudne, więc pamiętaj, aby je wymienić, gdy zauważysz, że poziom bólu podczas testowania rośnie. Nigdy nie udostępniaj lancetów.Aby uniknąć rozwoju zagrażającej życiu infekcji, unikaj chodzenia boso na zewnątrz. Osoby z cukrzycą są znacznie bardziej podatne na rozwój infekcji spowodowanych drobnymi urazami, a samo przecięcie stopy o kawałek szkła może stać się poważną męką. Zamiast tego spróbuj nosić lekkie, wodoodporne buty, gdy wychodzisz na zewnątrz w ciepłe dni.Dowiedz się, jaki powinien być Twój docelowy poziom glukozy we krwi i upewnij się, że je osiągasz. Kontrola cukrzycy oznacza, że ​​wiesz, z czym się borykasz, więc prowadź dziennik z wyszczególnionymi numerami celów, aby łatwo zobaczyć, jak dobrze sobie radzisz każdego dnia. Wszystko, co musisz wiedzieć o cukrzycy

Gdy będziesz mieć kontrolę nad poziomem glukozy we krwi, poczujesz się znacznie zdrowszy!Depresja może mieć niszczący wpływ na pacjentów z cukrzycą i należy się nią zająć.

Jeśli zauważysz, że ukochana osoba zachowuje się, jest smutna lub przygnębiona, zachęć ją do wizyty u lekarza w celu leczenia. Zaproponuj również grupę wsparcia dla diabetyków, aby znaleźć pomoc i wsparcie emocjonalne innych osób w tej samej sytuacji.Pieczenie własnego chleba, puszkowanie własnych warzyw, a nawet mielenie własnej mąki jest o wiele zdrowsze niż kupowanie jej w sklepie. Zaoszczędzisz też mnóstwo pieniędzy i będziesz wiedział, co dzieje się z jedzeniem, które spożywasz. Cukrzyca musi uważać na każdy składnik, a jeśli TY zmierzysz i umieścisz je wszystkie, ułatwi to śledzenie!Aby upewnić się, że węglowodany, które spożywasz, nie powodują problemów dla Twojego organizmu, spożywaj je razem z białkiem. Białko zapewni powolne wchłanianie węglowodanów przez organizm, co pomoże zapobiec dramatycznym zmianom poziomu cukru we krwi. Białko rzadko podnosi poziom glukozy we krwi i jest to świetny sposób na zbilansowanie węglowodanów.Jeśli masz cukrzycę typu 2, a przyjmowane leki nie pomagają tak dobrze, jak się spodziewałeś, nie stresuj się zbytnio. Wielu diabetyków potrzebuje insuliny i teraz produkują wstrzykiwacze insulinowe, które lepiej kontrolują poziom cukru we krwi niż robią to strzykawki. Upewnij się, że są one pokryte przez Twoją firmę ubezpieczeniową, zanim je otrzymasz, ponieważ wydaje się, że jest to coś, co firmy ubezpieczeniowe nie zawsze akceptują.Nie pozwól, aby Twoja cukrzyca stała się czymś, co jest zbyt trudne do opanowania. Przerwa w leczeniu ujawni te nieprzyjemne komplikacje związane z chorobą. Pamiętaj, aby skorzystać z powyższych wskazówek, aby pomóc kontrolować cukrzycę. Będzie to wymagało pewnego wysiłku, ale wszystko, co warto zrobić, będzie wymagało wysiłku.