Jak karmić piersią i pozostać przy tym atrakcyjną kobietą? Czy w Polsce można być elegancką karmiącą mamą? A jeśli tak, to czy odzież do karmienia musi być bardzo droga? W tym tekście obalamy mity i stereotypy dotyczące garderoby przyszłych mam.

UBRANIE DLA KARMIĄCEJ MAMY – WYGODNE, ALE NIEZBYT ATRAKCYJNE?

W naszym kraju istnieje przekonanie, że ubrania do karmienia piersią nadają się co najwyżej do chodzenia po domu. Rozciągnięte, wykonane najczęściej z miękkiej, dresowej tkaniny mają umożliwić szybkie nakarmienie płaczącego dziecka, a nie w subtelny sposób podkreślić figurę jego matki. Na szczęście, oferta firm odzieżowych powoli zmienia świadomość Polek w tym zakresie. Przeglądając internetowe propozycje ubrań do karmienia piersią znajdziemy nie tylko świetnie skrojone bluzki i t-shirty, ale także bluzy, sukienki czy gotowe zestawy. Firmy coraz częściej za priorytet stawiają sobie wyprodukowanie dobrej jakości ubrań dla mam karmiących, które wraz z macierzyństwem nie chcą rezygnować z atrakcyjnego wyglądu.
Odzież do karmienia nie musi być droga. Nie trzeba też jej wrzucać na dno szafy, gdy spełni już swoją funkcję.

Ubrania do karmienia piersią niekoniecznie muszą kosztować fortunę. Biorąc pod uwagę uniwersalne fasony, wysoką jakość wykonania, a także pomysłowość wzorów, w ostatecznym rozrachunku cena nie zawsze jest wygórowana. Na pierwszy rzut oka nie widać też, że ubrania są dedykowane karmiącym mamom, więc można je nosić we wszystkich innych okolicznościach. Sukienki nadadzą się na niezobowiązujące spotkania towarzyskie, a w ciepłej bluzie można wyjść na spacer z psem albo pobiegać.

Ubrania dla karmiącej mamy ukrywają to czego nie powinno być widać, ale też podkreślają to, co warto pokazać, a do tego są bardzo wygodne!

Odzież do karmienia coraz częściej produkowana jest z najwyższej klasy materiałów, dzięki czemu ubrania układają się korzystnie i nie niszczą z biegiem czasu. Mądrze wymyślone wzory podkreślają figurę i ukrywają nadmierne krągłości. Fasony bluzek i sukienek zaprojektowano w taki sposób, żeby łatwo można było odpiąć ramiączka i w szybko zagwarantować maluchowi dostęp do piersi. Modne spódnice, na przykład firmy Koszulove, mają wszytą wygodną gumkę, która eksponując ładnie brzuszek pozwoli nosić ubrania już podczas ciąży, a gotowe zestawy zwolnią z męczącej decyzji jak dopasować do siebie elementy garderoby.

Czy zatem warto inwestować w ubrania do karmienia piersią? Warto, bo jak powszechnie wiadomo, dziecko jest szczęśliwe wtedy, kiedy szczęśliwa jest jego mama. A przecież nic nie uszczęśliwia kobiety tak, jak ładne i dobre jakościowo ubrania, które pozwolą jej poczuć się piękną, pomimo codziennych trudów macierzyństwa.